مقالات فلزیاب

عوامل موثر درعملکرد فلزیاب

عوامل موثر درعملکرد فلزیاب

دستگاه های فلزیاب این ابزار های پر قدرت با توانایی هایی که در کشف انواع اهداف که در زیر خروار ها خاک قرار دارند، دارای محدودیت هایی نیز هستند. هر دستگاهی زا شما تصور کنید در یک شرایط خاص دچار مشکل خواهد شد و عملکرد آن با اختلال روبه رو خواهد شد. دستگاه های فلزیاب نیز به همین صورت می باشد. این دستگاه های فوق العاده ضروری برای کاوش می باشند اما همان طور که در بالا عنوان کردیم این دستگاه ها نیز تحت شرایط هایی دچار اختلال عملکرد خواهد شد. در این مقاله می خواهیم به بررسی و عنوان کردن عوامل موثر درعملکرد فلزیاب بپردازیم با ما همراه باشید تا در کاوش هایتان موفق تر عمل کنید.

عوامل موثر درعملکرد فلزیاب
عوامل موثر درعملکرد فلزیاب

عوامل موثر درعملکرد فلزیاب

دستگاه های فلزیاب و گنج یاب ها و تمامی دستگاه های مشابه که برای ردیابی انواع فلزات به کار گرفته می شوند دارای حساسیت های بالایی هستند پس برای یک کاوش بی نقص و در نهایت موفق باید کاملا مسلط به طرز کار آنها باشید. در ادامه ما به تعدادی از مواردی که می تواند عملکرد دستگاه ها را با اختلال رو به رو کند را نام خواهیم برد. این مقاله را عزیازنی که در کاوش ها به هدف نمی رسند و یا با حفاری های مداوم چیزی کشف نمی کنند و تصور می کنند دستگاه ایراد دارد کاملا مناسب می باشد.

  1. یکی از اولین مواردی که از همان ابتدای کار اپراتوران را با مشکل رو به رو می کند. اصل نبودن کالای خریداری شده می باشد. بسیاری از خریداران تصور می کنند تنها با خریدن یک فلزیاب می توانند به اهداف خود دست یابند و به نکات زیادی که در حین خرید باید رعایت کنند اهمیت نمی دهند. می توانید با مطالعه مقاله نحوه خرید فلزیاب کمی با این مقوله آشنا شوید.
  2. هیچ فردی که گواهینامه رانندگی ندارد و هیچ تمرینی نداشته است قادر به رانندگی نخواهد بود. تصور کنید فردی که برای اولین بار فرمان به دست می گیرد را راننده رالی کنید. نتیجه به طور قطع شکست خواهد بود. به همین دلیل نمی باشد که به طور مرتب به خریداران خود توصیه می کنیم که حتما وقت زیادی را صرف یادگیری عملکرد دستگاه کنند.
  3. سرویس های دوره ای موردی می باشد که کمتر کسی به آن اهمیت می دهد. اما دستگاه های فلزیاب دارای حساسیت های بالایی هستند به همین دلیل نیاز به مراقبت های زیادی را نیز دارند. توصیه می کنیم هر 6 ماه یک بار دستگاه خود را در مراکز معتبر سرویس کنید.

برخی دیگر از موارد تاثیر گذار

  1. نا آشنایی با منو و تنظیمات دستگاه های فلزیاب
  2. استفاده از لوازم جانبی نا مناسب همانند دیسک و لوپ فیک
  3. استفاده از سیستم های غلط فلزیابی
  4. نبودن سیستم پالسی دستگاه
  5. و موارد بسیار دیگری…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا