مقالات فلزیاب

عمق فلزیاب

عمق فلزیاب

دستگاه های فلزیاب یکی از اولویت ها و ضروریات کاوش ها می باشد؛ به همین دلیل باید در انتخاب نوع، سیستم کاوش و قابلیت های آنها؛ دقت زیادی به خرج داد. یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده در انتخاب نوع دستگاه فلزیاب؛ قدرت نفوذ و عمق فلزیاب می باشد. این موضوع در تمامی جهان دارای اهمیت می باشد؛ اما در کشور ما از اهمیت چند برابری برخوردار می باشد. دلیل اهمیت زیاد آن در کشور ما، پیشینه و تمدن کهن آن می باشد.

عمق فلزیاب
عمق فلزیاب

همان طور که می دانید عاملی همچون فرسایش سنگ ها هر ساله؛ لایه های جدیدی را به قطر خاک ها می افزاید، این افزایش باعث می شود تا؛ لایه های موجود در بالای دفینه ها افزایش یابد؛ در نهایت این مجموعه اتفاقات باعث می شود تا عمق دفینه ها افزایش یابد. به همین دلیل برای انتخاب دستگاه  فلزیاب ؛ یکی از اولین اولویت ها، باید توانایی نفوذ دستگاه مد نظر باشد. عوامل زیادی در قدرت نفوذ یک دستگاه گنج یاب تاثیر می گذارد؛ با ما با بررسی این عوامل همراه باشید.

برخی از عوامل تاثیر گذار بر عمق فلزیاب

  • نوع خاک
  • نوع سیستم کاوش دستگاه
  • متریال بکار رفته در ساخت دستگاه
  • نوع کویل و لوپ فلزیاب
  • قابلیت های دستگاه در حذف نویز و املاح معدنی
  • توانایی دستگاه در سازگاری با جنس خاک
  • نحوه تنظیم دستگاه
  • تسلط کاربر بر دستگاه فلزیاب

نحوه دستیابی به عمق های بالا

بسیاری از کاوشگران قصد کاوش در عمق های بالا را دارند؛ اما به دلیل نا آگاهی توانایی انجام این کار را ندارند. نکاتی که در بالا ذکر شد عواملی می باشد که بیشترین تاثیرات را در عمق کاوش دارند. استفاده از دستگاه هایی با سیستم کاوش پالسی توانایی شما را در دستیابی به اعماق بالاتر افزایش خواهد داد. به یاد داشته باشید که از خرید و استفاده از؛ دستگاه هایی با سیستم کاوش وی ال اف خود داری کنید. در برخی از سایت ها و تبلیغات دستگاه های فلزیاب مشاهده می شود که؛ دستگاه هایی با توانایی عمق نفوذ 30 متر به بالا معرفی می شوند. این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد. تاکنون بیشترین عمقی که به ثبت رسیده است؛ توسط دستگاه فلزیاب اشنایدر؛ تولید و عرضه شده توسط کمپانی IKPV می باشد.

این موضوع را باید در نظر داشته باشید که حتما از سیستم های مکملی که متشکل از؛ سیستم شعاع زن، سیستم کاوش آنتنی،مگنومتر استفاده کنید. این عوامل به شما کمک خواهد کرد تا به عمق کاوش بیشتری دست یابید. از طرفی استفاده از کویل های مناسب، تاثیر زیادی در دستیابی به اعماق بالا دارد. توصیه ما به شما برای کاوشی حرفه ای؛ استفاده از کویل های مختلفی همچون لوپ 25، لوپ 55 و کابل یک در یک می باشد.

 

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا