مقالات فلزیاب

طلایاب نقطه زن ایرانی

طلایاب نقطه زن ایرانی

با سلام به شما بازدیدکنندگان محترم؛ همانطور که از عنوان مقاله نیز مشخص است موضوع صحبت امروز ما معرفی طلایاب نقطه زن ایرانی می باشد. اما در ابتدا قبل از پرداختن به این موضوع اجازه دهید تا کمی راجع به طلایاب ها و انواع سیستم های آنها و در نهایت سیستم های نقطه زن صحبت کنیم و در نهایت به موضوع اصلی مقاله خود باز گردیم.

طلایاب نقطه زن ایرانی
طلایاب نقطه زن ایرانی

طلایاب چیست ؟

همان طور که  می دانید برای کاوش دفینه که یکی از پرطرفدار ترین موضوعات و تفریحاتی می باشد که این روز ها تمام جهان و مخصوصا ایرانیان را درگیر خود کرده است. این سرگرمی علاوه بر کسب درآمد برای کاوشگران سرگرمی و هیجان زیادی را رقم می زند.

اما این افراد چگونه می توانند دفینه ها و گنج هایی که قرن هاست در زیر زمین و روی خروار ها خاک مدفون شده اند را کشف و ردیابی کنند؛ غیر ممکن است که با دست خالی و بدون ابزار های مناسب بتوان به این اهداف رسید. دقیقا دستگاهی که برای این منظور توسط کاوشگران استفاده می شود همان طلایاب می باشد؛ که با نام های فلزیاب و گنج یاب نیز شناخته می شود.

اما چگونه این دستگاه ها می توانند این اهداف را شناسایی کنند. تصور این موضوع که در زیر لایه های زیادی از خاک دستگاهی قادر باشد تا اهداف مد نظر شما را کشف کند کمی سخت است اما این دستگاه ها چگونه قادر به انجام این فعالیت می باشند. این ابزار ها دارای سیستم های متفاوتی هستند که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد؛ با استفاده از سیستم ها و قابلیت های مخصوص به خود که به عنوان مثال در سیستم های پالسی؛ با ارسال پالس هایی به صورت مداوم به عمق زمین و برگشت آنها؛ دیتا هایی که در بازگشت دریافت می کنند را توسط نرم افزار هایی مخصوص همانند ویژوالایزر پردازش و محل اهداف را شناسایی می کنند. حتی این دستگاه ها قادر به تشخیص نوع فلز نیز می باشند.

طلایاب نقطه زن ایرانی

در سطر های بالا به تفاوت دستگاه های فلزیاب در سیستم ها و قابلیت های آنها اشاره کردیم. همان طور که می دانید اهداف ممکن است در هر مکانی وجود داشته باشد؛ شرایط مختلف آب و هوایی؛ نوع اهداف و موارد دیگری باعث می شود نیاز به سیستم های مختلفی به وجود آید. از طرفی تنها با یک دستگاه طلایاب که قادر به شناسایی طلا می باشد کاوش کار راحتی نخواهد بود. در ابتدا یک کاوشگر برای طلایابی در یک محیط وسیع مجبور بود که ساعت ها و روز های زیادی را صرف این کار کند.

اما با پیشرفت تکنولوژی سیستم های شعاع زن اختراع شد که باعث شد کاوش در یک منطقه وسیع و پهناور با سرعت غیر قابل وصفی صورت پذیرد. رفته رفته به همین صورت سیستم های گوناگونی ابداع شد به صورتی که امروزه کاوش نه تنها سخت نبوده بلکه بسیار لذت بخش نیز می باشد؛ به گونه ای که بسیاری از افراد به منظور سرگرمی نیز به این عرصه روی می آورند.

سیستم هایی نظیر؛ طلایاب نقطه زن که موضوع بحث ما نیز معرفی این سیستم ایرانی می باشد؛ این دستگاه ها قادر به مشخص کردن محل و نقطه دقیق اهداف می باشند؛ طلایاب شعاع زن که در سطر های بالا توضیحاتی راجع به آن دادیم؛ طلایاب های تصویری؛ که پیشرفته تر از سایر دستگاه ها بوده و قادرند تا از کاوش ها تصویر ارائه داده و در واقع شما به صورت لایو و زنده؛ قادر به تماشای عمق زمین خواهید بود؛ سیستم های آنتن راداری یا طلایاب آنتنی که قادر به نفوذ به عمق های بالا را داشته و با ابزاری مشابه آنتن به کاوش می پردازد؛ یون یاب که با استفاده از یافتن خاک های یونیزه شده اطراف طلا؛ قادر به شناسایی اهداف هستند.

برخی از سیستم های نقطه زن

  • طلایاب ZICCO X1
  • طلایاب AUR 370 PLUS
  • طلایاب LEOPARD 2000
  • طلایاب TACHAR T8
  • طلایاب HOXNE PLUS
  • طلایاب Schneider Series

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا