آثار و نشانه ها

سنگ یاقوت کبود در دفینه یابی

سنگ یاقوت کبود در دفینه یابی

سنگ یاقوت کبود در دفینه یابی نوعی سنگ قیمتی است. یاقوت کبود نوع قیمتی سنگ سنباده است. سنگ سنباده‌ای که سرخ باشد، یاقوت نام دارد، اگر نارنجی مایل به صورتی باشد پادپارادشا و اگر به رنگ دیگری باشد یاقوت کبود نامیده می‌شد. یاقوت کبود سنگی تقریباََ کمیاب است که بیشتر در آبرفت‌های سری‌لانکا، در بیرمانی، هند، چین، کامبوج، استرالیا، کنیا، زامبیا، تانزانیا، آنگولا، فنلاند و چک و اسلواکی یافت می‌شود. این سنگ در اسیدها نامحلول است و ذوب نمی‌شود. یاقوت‌های کبودی که به خاطر درشتی‌شان معروف‌اند عبارت‌اند از:

۱- «ستاره هند» با وزن ۵۳۶ قیراط در موزه علوم طبیعی نیویورک.

۲- «ستاره آسیا» به وزن ۳۳۰ قیراط

۳- «سومین سنگ یاقوت کبود با وزن ۱۹۰ قیراط در شیراز و متعلق به یک خانواده است.»

۴- «ستاره نیمه‌شب» به وزن ۱۱۶ قیراط که در آمریکا در موزه نگهداری می‌شوند.

دو نگین یاقوت کبود به نام‌های «ادوارد» و «استوارت» در تاج پادشاهی انگلستان وجود دارد که از یاقوت‌های معروف هستند.

سنگ یاقوت کبود در دفینه یابی
yaghot

سنگ یاقوت کبود در دفینه یابی

اگر شما نیز یک کاوش گر حرفه ای هستند قطعا میدانید که در دفینه یابی ۲ چیز از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است اول یک دستگاه گنج یاب که قادر باشید برای آن یک هدف مشخص تعریف کنید و دیگری آن که یک کارشناس که بتواند علائم و نشانه های موجود را تفسیر کند و بتواند اصالت و تقلبی نبودن اشیای بدست آمده را تشخیص دهد.

شرکت ikpv با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه طراحی و تولید انواع فلزیاب و گنج یاب و مشاوره در زمینه دفینه یابی در خدمت شما هموطنان عزیز است و همواره کوشیده تا بهترین ها را به کاوشگران عزیز تقدیم کند. با همین تفکر با استفاده از کارشناسان مجرب فلزیاب و گنج یاب هایی بسیار با کیفیت و دقیق در داخل کشور طراحی و عرضه میکنند که نسبت به رقبای خارجی خود هم کاربرد بیشتر و هم با قیمت تمام شده کمتری هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان فقط کافیست با شماره های ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ و ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا