آثار و نشانه ها

سنگ نگاره کشیش در دفینه یابی

سنگ نگاره کشیش در دفینه یابی

سنگ نگاره کشیش در گنج یابی یکی از اشکالی است که جستجو کنندگان گنج به وفور با آن برخورد می کنند. به دلیل تشابه این نماد و سنگ نگاره با چهره به جا مانده از حضرت عیسی گاهی اوقات این گونه تصاویر با صورت حضرت عیسی یا یک پدر مقدس تشبیه شده و تفاسیری با توجه به آن ابراز می شود، اما این در صورتی است که کشیک فرد ریش دار در آن دوره به منزله فرد مقدس بوده است.

سنگ نگاره کشیش
سنگ نگاره کشیش

برای مثال؛ مجسمه های زیادی از جنس زئوس و یا اشکال برآمده آن در این شکل به حضرت عیسی و الهه مونث کنار آن به حضرت مریم تفسیر شده است. در حرفه گنج یابی اگر به معنای واقعی به تصویر یک کشیش برخورد شود، می بایست به احتمال زیاد در دست خود یک صلیب نیز داشته باشد. نقش مرد ریش دار بعضا مربوط به یک راهزن نیز می شود. در این صورت در دست وی به جای صلیب یک شیشه خواهد بود. به خاطر اهمیت این موضوع وضعیت این شکل را در زیر شرح می دهیم:

سنگ نگاره کشیش در دفینه یابی

اگر فردی که احتمال می دهیم کشیش باشد، شیشه ای را در دست دارد به طرف دهان خود برده ولی برده ولی به لبانش نچسبانده باشد، به طور قطع در اینجا یک انبار زیر زمینی و یا ورودی تونل وجود دارد. در نزدیک ترین محل ممکن به دنبال آن بگردید. لکن در صورتی که شیشه به لبانش در تماس باشد، باز هم انبار و یا تونل مورد نظر درست در زیر محل استقرار تصویر و یا در فاضله ۳-۷ قدمی جهت نگاه فرد خواهد بود. تصویر شیشه در دوره های نزدیک چه از طرف راهزنان و چه از طرف اقلیت ها همیشه به مفهوم تونل، انبار زیر زمینی و یا دهلیز ( راهرو ) استفاده می شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا