آثار و نشانه ها

سنگ شبق در دفینه یابی

سنگ شبق در دفینه یابی

سنگ شبق در دفینه یابی نام شبق از نامی قدیمی در فرانسه که به سواحل مدیترانه گفته می شده مشتق شده است. شبق یک ماده آلی به رنگ سیاه است که در حقیقت یک زغال سنگ قیر یا بینومن دار (Bituminous Coal) می باشد و از بقایای چوب های غرق شده در مرداب ها و تحت فشار زیاد در میلیون ها سال به صورت فسیل شکل می گیرد و به رنگ سیاه و قهوه ای تیره نمایان می شود. در صورتی که حاوی پیریت باشد به رنگ برنجی یا جلای فلزی ظاهر می شود. معمولاً جلا و رنگ بهترین شبق ها به طور یکنواخت سیاه بوده و به راحتی جلا پذیر می باشند.

در صورتی که شبق سوزانده شود و یا یک میله داغ به داخل سنگ فرو برده شود بوی زغال از آن متصاعد می شود. تعدادی از شبق ها قدرت الکتریسیته دارند و زمانی که آن ها را مالش می دهیم مقداری الکتریسیته تولید می کنند. کانی هایی مانند آنتراسیت، قیر، زغال سنگ، اونیکس، تورمالین سیاه و شیشه از لحاظ ظاهری خیلی شبیه شبق هستند و در برخی موارد با آن اشتباه گرفته می شوند. از تولید کنندگان بزرگ شبق می توان به کشورهای انگلستان، اسپانیا، فرانسه، آلمان، لهستان، هندوستان، ترکیه، چین، روسیه و آمریکا اشاره کرد.

سنگ شبق در دفینه یابی
shabagh

ارزش سنگ شبق در دفینه یابی

شبق معرب شپک پارسی نوعی زغال و پیش ماده‌ای برای زغال سنگ است . بسیاری از افراد در حین کاوش با برخورد با این گونه سنگ ها به اشتباه تصور میکنند که به سنگی قیمتی برخورده اند اما در حقیقت جزو سنگ نیمه‌قیمتی به‌شمار می‌رود و در دفینه یابی ارزش چندانی  ندارد. بهتر است برای کاوش گنجینه ها و دفینه های باستانی از ابزار و دستگاه های دقیق و با کیفیت بهره ببرید تا شانس شما برای یافتن گنج بالا رود.

برای خرید دستگاه های فلزیاب، گنج یاب، طلایاب با کیفیت اصلی با ضمانت نامه و گارانتی معتبر فقط با شماره های ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ و ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ در تماس باشبد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا