آثار و نشانه ها

سنگ زمرد در دفینه یابی

سنگ زمرد در دفینه یابی

سنگ زمرد در دفینه یابی
zomorod

سنگ زمرد در دفینه یابی دارای خواستار زیادی است این سنگ گونه‌ ای بریل و از سنگ‌ های گران‌ بها است. این سنگ که از سیلیکات آلومینیوم و بریلیوم تشکیل شده در سنگهای پگماتیت یافت می‌شود. واژهٔ زمرد عربی‌ شدهٔ «اسماراگدوس» یونانی است که خود گویا از واژه‌ ای سانسکریت به معنی سبز گرفته شده است.

همواره بشر به دنبال راه های راحت و آسوده و ره صد ساله را یک شبه پیمودن برای ثروتمند شدن بوده اند که یکی از پر طرف دار ترین راه ها در طی سال های بسیار، پیدا کردن گنج و دفینه بوده است که در ایران به واسطه تمدن بی نظیر و تاریخ گسترده آن  دفینه به تعداد و دفعات بیشتری یافت شده که از این رو امر طلایابی نیز رواج بیشتری دارد.

چرا سنگ زمرد در دفینه یابی اهمیت دارد

یکی از زیبا ترین و گران بها  اجناس عتیقه سنگ زمرد است که از گذشته تا کنون یکی از پر طرف دار ترین دفینه ها بوده است از طرفی این گونه دفینه ها معمولا کمتر پیدا می شوند و غالبا در گنیجه هایی که از نظر حجمی بیشتر هستند دیده می شود زیرا می شود جزو آن دسته از اجناسی دانست که معمولا در بین ثروت مندان و پادشاهان رواج داشته است.

باستانیان عقیده داشتند این گوهر برای صاحب خود پاکدامنی و نجابت به ارمغان آورده، او را از ارواح شیطانی مصون می‌دارد. نام اصلی فارسی آن دوال یا دوبال است. در باور های قدیم، زمرد را دفع‌ کننده بیماری صرع و برق و جلای آنرا کور کنندهٔ مار و اژدها می‌ پنداشتند. برای نمونه در غزل شماره ۲۰۳۹ دیوان شمس مولانا چنین سروده‌ است : گر اژدهاست بر ره، عشق است چون زمرد از برق آن زمرد، هین دفع اژدها کن زمرد. در قدیم در مصر باستان و اتریش و سوات در شمال پاکستان استخراج می‌ شد.

از نظر اقتصادی مهمترین معدن کلمبیا، معدن کاسکیوز است که به صورت تقریبی حدود سه چهارم زمزد تولیدی کلمبیا از این معدن استخراج می‌شود. زمردهای کلمبیایی از زمردهای دیگر کشورها کاملاً متمایز هستند و به جرات می‌توان گفت که مرغوبترین و خوشرنگ‌ترین زمردها، به کلمبیا تعلق دارد.

برای تفسیر نماد زمرد و خرید و فروش  دستگاه گنج یاب، الماس یاب و زمرد یاب فقط با کارشناسان ما با شماره های ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ و ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا