آثار و نشانه ها

روش دفن مردگان در خمره

روش دفن مردگان در خمره

روش دفن مردگان در خمره قبلا و در گذشته زمان های قبل از اسلام جسد ها را در درون خمره ها دفن می کرده اند که این روش بسیار عجیب می باشد. در گذشته یعنی قبل از اسلام مردگان به شکل های مختلف دفن می شدند به صورت دراز کش ، نشسته، چمباتمه ،جنینی و غیره که در دوره زرتشت یا همان گبری ها اکثر مردگان در داخل خمره های بزرگ دفن می کردند.

گاها چند نفر را داخل یک خمره دفن می کردند که در نوع خود دیدنی هست چرا که آنها معتقد بودند که خدمتکار یا کنیز فرد مرده نیز باید همراه وی دفن شود. گاهی اوقات ممکنه در کنار این خمره های بزرگ که اسکلت یک یا چند نفر در آنجا دفن هستند خمره های ریزی نیز پیدا شود که نشان دهنده آن است که برای مردگان آب و غذا می گذاشتند تا از آنها بخورد. اگر خوش شانس باشید که اون رفتگان از افراد مهم باشند می توانید به اموالی مثل شمشیر، خنجر ، دستبند و گوشواره و گردنبند برای زنان ، کوزه ای شیشه ای گرانقیمت و چندین آثار مهم که به همراه مردگان دفن می کردند نیز برسید.

روش دفن مردگان در خمره
روش دفن مردگان در خمره

روش دفن مردگان در خمره

در مورد تپه اگر این خمره ها در روی یک تپه باستانی و کاملا دست ساز می باشد توصیه می کنم دقیقا وسط تاکید می کنم دقیقا وسط تپه را در طول و عرض پیدا و عملیات کاوش را تا کف تپه انجام دهید به احتمال خیلی خیلی زیاد در مرکزی ترین قسمت تپه در کف آن و حتی پایین تر از کف آن شما با یک سفید خانه برخورد خواهید کرد. صرف بودن جنازه در یک مکان نشان از بار ندارد چرا که ممکن هست یک قبرستان ساده باشد. و لی شاید مردگانی با طبقه اجتماعی بالا در آن باشد با غنایم ارزشمند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا