مقالات فلزیاب

ردیاب

ردیاب گنج

ابزار های مختلفی به منظور دفینه یابی و گنج یابی در این عرصه مورد استفاده قرار می گیرند. به صورت کلی می توان از انواع دستگاه های فلزیاب؛ گنج یاب؛ طلایاب؛ ردیاب؛ یون یاب و بسیاری موارد دیگر را نام برد. به صورت کلی تفاوتی در هدف و مورد استفاده این ابزار ها وجود ندارد. از این رو که تمامی این دستگاه ها به منظور دفینه یابی مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوتی که می توان در این دستگاه ها یافت؛ طرز استفاده؛ قابلیت ها و نوع کاوش آنها اهدافی که می توانند ردیابی کنند می باشد. این ابزار ها در نوع ردیابی؛ قابلیت هایی که دارند؛ دارای تفاوت هایی می باشند. از این رو هر یک از این ابزار ها؛ در یک حیطه مورد استفاده قرار می گیرند و نمی توان از یک دستگاه؛ در تمامی نقاط و تمامی شرایط استفاده کرد.

ردیاب چیست؟

در سطر های بالا به طور کلی بیان کردیم که؛ ردیاب ها نیز یکی از ابزار های دفینه یابی و گنج یابی می باشند. اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم؛ ردیاب ها گونه ای از دستگاه های گنج یاب و طلایاب می باشند که؛ در اغلب موارد با استفاده از آنتن اقدام به کاوش دفینه می کنند. این دستگاه ها؛ به عنوان فلزیاب های آنتنی؛ آنتن راداری و فرکانسی نیز معرفی و تولید می شوند. روند کاوش با استفاده از این دستگاه ها بدین صورت می باشد که؛ در ابتدا و قبل از کاوش؛ شما باید فرکانسی که برای هدف مورد نظر خود؛ در دستگاه تعبیه شده است را مشخص و انتخاب کنید. فرکانس ها توسط شرکت تولید کننده؛ در دستگاه از قبل قرار داده شده است.

ردیاب
ردیاب

البته می توان این مورد را نیز به صورت دستی تنظیم کرد. در ابتدا فرکانس به صورت دستی توسط کاوشگر؛ قبل از کاوش مشخص و وارد شده؛ سپس دستگاه به وسیله دسته آنتن های خود اقدام به ردیابی آن اهداف می کند. از ویژگی های مهم این دستگاه می توان به عمق کاوش بالا؛ شعاع کاوش بالا؛ همچنین نقطه زنی مطلوب اشاره کرد. از این رو؛ استفاده از این ابزار ها؛ در میان کاوشگران دارای متقاضیان بالایی می باشد.

معرفی برخی از قوی ترین این نوع فلزیاب ها

  • دستگاه DMF-Y
  • دستگاه AJM IMAGING
  • دستگاه ZICCO X1
  • دستگاه TOMAS-S-2
  • دستگاه AUTOCRAT
  • دستگاه GOLDEN WIN
  • دستگاه SNM

فلزیاب مکمل

در میان دستگاه های بالا؛ به فلزیاب های مکمل نیز اشاره شد. در این زمینه باید بیان کنیم که؛ این دستگاه ها ابزار هایی نو ظهور و قدرتمند می باشند که؛ با استفاده از ترکیب چند سیستم طراحی و ساخته می شوند. از این رو شانس موفقیت کاوشگر را تا درصد زیادی افزایش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا