مقالات فلزیاب

ردیاب دو نفره و کاربرد آن در دفینه یابی

ردیاب دو نفره و کاربرد آن در دفینه یابی

ردیاب دو نفره دسته ای از ابزارهای گنج یابی و دفینه یابی پرطرفدار و پرکاربرد هستند که از دیرباز توسط کاوشگران استفاده میشده اند. این ابزار ها با استفاده از از اصول دازینگ استفاده میکنند.روش دازینگ در دوران رنسانس در آلمان ظاهر شد و از آن موقع به بعد طرفداران خاص خود را پیدا کرد. مورخین معتقدند «دازینگ» از قرن پانزدهم، یعنی زمانی که تب جست و جوی فلزات گرانبها در گنج یابی داغ شده بود، در آلمان به وجود آمده است. افرادی که از دازینگ حمایت می‌کنند، بر این باورند که در دازینگ، هیچگونه قدرت ماورایی وجود ندارد، اما پدیده‌ای به نام «احساسات عمیق» روی آن مؤثر است. گفته آنها خلاصه‌اش این می‌شود: «ضمیر ناخودآگاه افراد بدون اینکه آنها مطلع باشند، روی بدن آنها تأثیر می‌گذارد و همین مسأله باعث می‌شود تا چوب دازینگ، فرد را به سمت منبع مورد نظر هدایت کند.»

ردیاب دو نفره
ردیاب دو نفره

همانطور که متوجه شدید این گونه ردیاب ها ابزار مهندسی نیستند. به این علوم ، علوم ذهنی یا باطنی نیز میگویند و در واقع انواع ردیاب های آنتنی و شاقول های ردیابی ابزار های شبه علم هستند ( Pseudoscience ). اولین چیزی که نیاز دارید ارامش  و تمرکز فکراست هرچه ارامش و تمرکز شما بیشتر باشد زودتر به نتیجه میرسید.و توجه داشته باشید که برای هر کاری باید توانایی ذاتی یا استعداد ان کار در  شما  وجود داشته باشد. از آنجایی که این ابزارها یک ابزار ذهنی هستند .داشتن اعتقاد به عملکرد دستگاه و نتیجه گرفتن از آن بسیار مهم است اگر به ابزاری که دارید اعتمادی ندارید بدانید هیچوقت کار نمیکند و نیت کردن مثل دادن خوراک یا فرکانس به دستگاه عمل میکند.

انواع ردیاب گنج یابی ( ردیاب دو نفره ، تک نفره و …)

ردیاب ها دارای انواع مختلفی هستند. ردیاب های یک نفره و دو نفره از پر کاربرد ترین آنهاست. این ردیاب ها میتوانند هم به صورت ساده استفاده شوند و هم به دستگاه وصل شده و دستگاه فرکانس خاصی را توسط دسته های ردیاب اعمال کند. کاوشگران معتقدند که ردیاب دو نفره میتواند دقت کاوش را بیشتر کند و دلیل این موضوع را نیز پوشش کاستی های ذهنی یک فرد توسط نفر دوم در حین کار با ردیاب میدانند و اذعان میدارند که دو اپراتور ردیاب در اصل مکمل یکدیگر بوده و خلاء های ذهنی یکدیگر را پر میکنند.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که ردیاب ها قادر هستند تا محل دقیق دفینه را به آنها نشان دهند اما در بیشتر موارد اینگونه نیست و با ردیاب میتوان محل حدودی دفینه را مشخص کرد و این دستگاه قادر به نشان دادن عمق و سایز اهداف نیست و بدین منظور باید از فلزیاب تصویری استفاده کرد. همچنین برای آموزش کار با ردیاب دو نفره را میتوانید در پست مربوطه مطالعه کنید. ردیاب دو نفره نسبت به ردیاب های معمولی دارای مزایای دیگری نیز میباشد که از آن جمله میتوان به دقت بیشتر ، عمق کاوش بیشتر ، دقت بیشتر و عدم نیاز به دستگاه برای تولید فرکانس اشاره کرد. از بهترین ردیاب ها میتوان به ردیاب دو نفره بیوتارا اشاره کرد که محصولی از کشور ترکیه میباشد.

در پست های قبل در مورد روش ساخت ردیاب های ساده توضیح دادیم اما شما اگر به ردیاب کاملا مهندسی و بسیار قوی و استاندارد نیاز دارید میتوانید با تماس با واحد فروش فلزیاب IKPV قیمت جدیدترین دستگاههای ردیاب را به دست آورده و یا با مراجعه به لیست قیمت فلزیاب از قیمت به روز آنها مطلع شوید.

برترین ردیاب های تولبدی ایران

  • TOMAS-S-1
  • TOMAS-S-2
  • TOMAS-S-3
  • ZICCO X1
  • ZICCO X2
  • PMR-IR1
  • PMR-IR2

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا