مقالات فلزیاب

ردیاب دفینه

ردیاب دفینه چیست؟

کسانی که در عرصه گنج یابی فعالیت می کنند به خوبی می دانند که روش های زیادی برای یافتن دفینه ها و گنج های مدفون شده وجود دارد. اما عملی ترین روش ممکن استفاده از دستگاه های بروز و اورجینال ساخته شده به همین منظور می باشد. ردیاب دفینه یکی از همین موارد می باشد که به تازگی بسیار مورد پسند کاربران و کاوشگران حرفه ای قرار گرفته است. اساس کار این دستگاه ها این است که با ارسال سیگنال هایی به اعماق زمین و با برخورد به اهداف و برگشت و پردازش این فرکانس ها می توانند تشخیص دهند که جنس هدف چیست و مکان قرار گیری آن در کدام نقطه می باشد.

ردیاب دفینه
ردیاب دفینه

انواع ردیاب های دفینه

به دلیل تقاضای زیاد از سوی کاوشگران، کمپانی های زیادی در زمینه تولید و طراحی دستگاه های گنج یاب حرفه ای و فلزیاب های پیشرفته فعالیت دارند. بر همین اساس مدل ها و برند های زیادی وجود دارد که انتخاب را برای هر کاوشگری سخت و دشوار می کند. انواع فلزیاب های آنتن راداری، فلزیاب نقطه زن، فلزیاب شعاع زن، فلزیاب تصویری و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که نکته مهم در هنگام خرید ردیاب دفینه این است که ابتدا نیاز های خود را کاملا مشخص کرده و در نهایت متناسب با آنها و بودجه خود اقدام به خرید یک دستگاه کنید.

برخی از برترین ردیاب های گنج

گنج یاب تصویری

در بین انواع اسکنر های دفینه گنج یاب های تصویری یکی از پر کاربرد ترین و بهترین مدل آنها می باشد که کاوشگران حرفه ای داخلی اشتیاق زیادی برای خرید و استفاده از آنها نشان می دهند. این دستگاه ها توانایی ارائه تصویر و ویدئو از کاوش می باشند. در واقع تنها تفاوت اصلی این دستگاه ها با فلزیاب های معمول نیز همین مورد می باشد و تفاوت دیگری با آنها وجود ندارند. دستگاه های تصویری کمپانی های بزرگی همچون IKPV از چندین سیستم فلزیابی به منظور افزایش عملکرد دستگاه های خود استفاده می کنند و در واقع فلزیاب مکمل هستند که در این صورت عمق کاوش دستگاه ها بالا رفته و قادر می شوند که حتی کوچک ترین اهداف را نیز شناسایی کنند.

تلفن تماس : 0991757903009917579020

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا