مقالات فلزیاب

ردیابی گنج با فلزیاب

ردیابی گنج با فلزیاب

ردیابی گنج با فلزیاب :

با سلام و خوش آمدید به شما عزیزان. برای آن دسته از افرادی که اطلاعی از دستگاه های فلزیاب و هم خانواده آن یعنی دستگاه های طلایاب، گنج یاب، اسکنر، و انواع ردیاب ها ندارند به طور خلاصه بگوییم که این ابزار ها، دستگاه هایی هستند که با تکنولوژی که دارند می توانند اهداف فلزی را در زیر زمین و در اعماق مختلف ( بسته به قدرت دستگاه ) ردیابی و نقطه یابی کنند. منظور از اهداف فلزی هر نوع فلزی می باشد چه ارزشمند همانند طلا و چه بی ارزش همانند آهن. البته لازم به ذکر است که تنها دستگاه هایی قادرند تا فلزات را تفکیک کرده و طلا را مشخص کنند که دارای این تکنولوژی باشند و به طور کلی همه دستگاه ها دارای این قابلیت نیستند.  در صورتی که همچنان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فلزیاب هستید می توانید مقاله پیوند داده شده را مطالعه کنید.

ردیابی گنج با فلزیاب
ردیابی گنج با فلزیاب

بسیاری از کاوشگران بر این باورند که دستیابی به اهداف  تنها با دستگاه های فلزیاب میسر می باشد. اما در مقابل برخی از افراد نیز تصور می کنند که بدون استفاده از انواع دستگاه های کاوش طلا نیز انسان قادر به کشف دفینه و گنج می باشد. در ادامه با ما باشید تا این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

ردیابی گنج با فلزیاب کاری درست یا غلط؟

از گذشته های دور افراد زیادی همواره به دنبال کشف طلا و گنج بوده اند و این موضوع بیشتر به خاطر کسب ثروت بوده است هرچند در اندک موارد نیز هدف صرفا مطالعه تاریخ گذشتگان بوده است. دفینه یابی و گنج یابی دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد نیاز مند تلاش و کسب تجربه زیادی می باشد. از آموزش و یادگیری علائم و آثار گنج گرفته تا کسب اطلاعاتی نظیر زمین شناسی و باستان شناسی.

این موضوع که استفاده از دستگاه های فلزیاب امری صحیح می باشد یا خیر دارای نکاتی می باشد که یک کاوشگر به تنهایی قادر به تحلیل آنها نخواهد بود و نیاز به یک کارشناس در این زمینه می باشد. اما به طور خلاصه با بیان یک مثال ساده شما را راهنمایی خواهیم کرد. در برخی موارد نشانه های گنج کاملا آشکار و واضح می باشد و مکان دقیق آن کاملا پیداست، مسلما در این موارد نیازی به استفاده از دستگاه های فلزیاب نمی باشد. اما در اکثر موارد فرد با یک مکان وسیع روبه رو می باشد. تصور کنید شما از وجود دفینه ای در دل یک کوهستان با خبر شده اید. یا در کاوش های خود به یک قبرستان قدیمی بر خورده اید که بخشی از آن طی سالیان دراز از بین رفته اند و مشخص نیست سایز و متراژ آن چه مقدار می باشد.

مسلما در این موارد حفاری وجب به وجب آن منطقه کار ساده ای نخواهد بود و نیاز مند صرف ماه ها و یا شاید سال ها زمان می باشد. از طرفی هزینه ای که در بر دارد غیر قابل مقایسه با خرید فلزیاب می باشد.

برخی از دستگاه های فلزیاب های حرفه ای

برای آن دسته از عزیزانی که به خرید گنج یاب و طلایاب علاقه مندند تعدادی از دستگاه های فلزیاب را با در نظر گرفتن قیمت و کارایی آنها انتخاب؛ و به شما معرفی می کنیم:

  • فلزیاب AJM 13300
  • فلزیاب ANTARES
  • فلزیاب AUR 370
  • فلزیاب ANTARES IMAGING
  • فلزیاب LEOPARD 1000

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا