آثار و نشانه ها

رخ انسان در دفینه یابی

بررسی رخ انسان در دفینه یابی

در این مقاله قصد داریم که به بررسی نماد رخ انسان در دفینه یابی بپردازیم. اما قبل از بررسی این نماد بهتر است کمی اطلاعات خود را در مورد تاریخچه سنگ نگاره ها و حکاکی های مختلف بر روی سنگ ها، افزایش دهیم. با یک بررسی ساده در این زمینه خواهید دانست انواع سنگ نگاره ها در کشور های مختلف دیده می شود. این آثار با قدمت های مختلف بسته به تاریخچه و قدمت کشور های مختلف می باشد. با توجه به آثار و مدارک و آثار باستانی های یافت شده در ایران، این کشور یکی از قدیمی ترین و با قدمت ترین کشور های بوجود آمده در جهان می باشد. آثار بسیار از سالهای بسیار دور در این کشور توسط باستان شناسان پیدا شده و به ثبت رسیده است که انواع مختلفی را پوشش می دهد.

رخ انسان در دفینه یابی
رخ انسان در دفینه یابی

تاریخچه رخ انسان و انواع سنگ نگاره ها در دفینه یابی

هنر های صخره ای و حکاکی های مختلف در کشور ایران شامل انواع سنگ نگاره‌ها، حکاکی روی ارتفاعات کوهها ، صخره‌ها و سنگ‌ها، تصاویر مختلف از چهره های اشخاص مهم و پادشاهان و نقش های برجسته از انواع موارد دیگر می باشد. موارد متعددی از این هنر های خاص صخره ای یافت شده از ما قبل از تاریخ در این کشور وجود دارد و قدمت بعضی از آنها بیش از ۵۰۰۰۰ سال تخمین زده شده است. تی مره نام یکی از مناطق کهن سال در گلپایگان است که یکی از تاریخی ترین حکاکی ها و سنگ نگاره های ایران را می توان در آنجا مشاهده کرد.

اهمیت سنگ نگاره ها

همانطور که می دانید آثار و موارد بسیاری از گذشتگان به جای مانده است که هنر های حکاکی از قدیمی ترین آنها می باشد. این سنگ نگاره ها نشان دهنده تاریخ، فرهنگ، طرز تفکر، راه و روش زندگی و بسیاری موارد دیگر می باشد که با مطالعه آنها می توان به اطلاعات بسیار خوبی از تاریخ و تمدن یک کشور بدست آورد.  پژوهشگران و باستان شناسان با مطالعه آنها پی به پیشرفت و تکامل و تاریخچه ابزار و نحوه زندگی آنها بدست می آورند.  یکی از موارد بسیار که در سنگ نگاری و حکاکی در صخره یافت و دیده شده است، چهره و رخ انسان می باشد که در این مقاله قصد بررسی آن را در دفینه یابی داریم، با ما همراه باشید.

نماد های مختلف این نماد در دفینه یابی

در ابتدا باید بدانید که انواع مختلفی از این نماد و سنگ نگاره در اماکن مختلفی همچون دامنه کوه ها، صخره ها و در ارتفاعات کوه ها، تپه ها، روی سنگ های بزرگ و کوچک در بیابان ها و دشت ها دیده می شود که طبق نظریه کارشناسان دفینه و محققین تفاسیر مختلفی از آنها وجود دارد. برای بررسی دقیق این تفاسیر و معانی مختلف از یک نماد در نظر داشته باشید که حتما از یک کارشناس خبره در محل استفاده کنید تا بتوانید دقیق ترین تفسیر را داشته باشید چرا که با کوچک ترین تفاوت ممکن است تفاسیری با تفاوت بسیار زیاد رو به رو شوید.

  • رخ ها و چهره هایی با ابعاد بزرگ که در ارتفاعات کوه ها تراشیده شده اند.
  • چهره هایی که در ورودی غار ها تراشیده شده اند.
  • چهره هایی که در دامنه کوه ها که بصورت کوچک و با تشخیص سخت تراشیده شده اند.
  • و انواع مدل های دیگر

مفاهیم مختلف رخ انسان در دفینه یابی

هرچه این تصاویر بزرگ تر باشد دفینه های آنها بزرگ تر می باشد. و معمولا حکاکی های بزرگ مربوط به افراد مهم و پادشاهان می باشد البته به این موضوع به هیچ عنوان نمی توان استناد کرد و این موضوع فقط بر اساس یافته های کاوش گران و کارشناسان بوده و نزدیک ترین تفسیر در این رابطه می باشد.

در حوالی رخ های بزرگ معمولا راه هایی وجود دارد که با سنگ های بزرگ و یا ساروج پلمپ شده است، درون این غار ها مقبره هایی وجود دارد که یکی از آنها مربوط به شخص دفن شده و درون مابقی آنها دفینه و جواهرات گران بهایی دفن شده است.

در بعضی از حکاکی ها که دارای ابعاد کوچکتری می باشند، با توجه به نگاه و سمت چهره آنها باید به دنبال سنگ هایی غیر طبیعی و یا با اشکال مختلف همانند مثلث و مستطیل وجود دارد که در سمت ضلع کوچکتر و اندازه آنها را باید در 100 ضرب کنید و به دنبال مکانی که با ساروج مسدود شده است بگردید.

در برخی دیگر از رخ انسان در دفینه یابی در سمت گوش آنها باید به دنبال سنگ دوربین بگردید و با نگاه کردن در مسیر آن به دنبال هر سنگ غیر طبیعی و یا سوراخ هایی کوچک یا بزرگ باشید چرا که آنها هواکش بوده و قطعا در نزدیکی آنها غار و یا حفره هایی وجود دارد که پلمپ شده اند. البته ممکن است که سنگ دوربین به مرور زمان بزرگ تر شده باشد که این امر به وسعت سطح کاوش شما می افزاید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تفاسیر نماد های دفینه و یا خرید انواع گنج یاب و طلایاب و یا فلزیاب با شماره کارشناسان ما در فلزیاب فارس تماس بگیرید.

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا