مقالات فلزیاب

راهنمای فلزیابی برای مبتدیان

راهنمای فلزیابی برای مبتدیان

افراد روزمره خارج از منزل پیاده‌روی می‌کنند، می‌دویدند و به طور کلی از بودن در فضای باز لذت می‌برند . در حالی که فضای باز در حال حرکت است ، افراد بسیاری دوست ندارند که سکه ، کلیدها و اشیا دیگر را از دست بدهند و بازیابی نشوند . در حقیقت ، پیدا کردن این اشیا از دست رفته فقط یک راه دارد و فقط این راه تشخیص فلزات میباشد.

فلزیابی  نوعی سرگرمی بوده‌ است که با اختراع فلزیاب های پیشرفته محبوب شد . در اواخر قرن نوزدهم ، اولین فلزیاب ساخته شد . فلزیاب با استفاده از مفاهیم الکتریسیته و مغناطیس ، برای تعیین محل دفن اجسام فلزی به کار گرفته شد .

تشخیص فلز سرگرمی و گاهی اوقات سودآور بوده‌است که می‌تواند توسط افراد تمام سنین انجام شود . برای کمک به یادگیری در مورد فلزیاب  و تشخیص فلز ، لطفا ً اطلاعات زیر را مرور کنید .

۱-عمق تشخیص فلز

عمق فلزیاب شما باید تا جایی که ممکن است بالا باشد . این به این معنی است که این تا حدی بالا است که شما میتوانید چیز های بشتری پیدا نمایید ولی ای موارد در همه جا صدق نمی کند مثلا در ساحل به دلیل وجود نویز های مزاحم شما باید حساسیت فلزیاب را کاهش دهید تا با نویز های مزاحم دچار اشتباه نشود

چگونگی ردیابی یک آشکارساز فلزی به طور عمده بستگی به اندازه آن دارد، اما مکان و مواد مورد نظر نقش مهمی ایفا می‌کنند . همچنین سرعت چرخش شما کندتر = عمیق‌تر و فرکانس کاری کم‌تر باعث عمق بیشتر میشود

به طور کلی ، اغلب فلزیاب ها می‌توانند یک سکه مسی را در عمق ۸ تا ۱۲ اینچی پیدا کنند . و اشیا بزرگ هم می‌توانند با یک فلزیاب خوب  در عمق بیش از ۲۰ اینچ شناسایی شوند.

راهنمای فلزیابی برای مبتدیان

راهنمای فلزیابی برای مبتدیان
راهنمای فلزیابی برای مبتدیان

۲-جستجو عمیق تر با فلزیاب شما

هر چه فرکانس ردیاب فلزی پایین تر  باشد ، موارد بیشتری را میتواند پیدا کند . اگر ردیاب فلزی شما دارای شناسه صدا است. اگر شما به دنبال آهن میگردید  بهتر است تفیکیک فلزیاب خود را خاموش کنید.

در حالت تمام فلزات جستجو کنید شما در این حالت میتوانید کمی عمیق تر از قابلیت تفکیک جستجو کنید از کویل های بزرگ تر استفاده کنید.  البته به خاطر داشته باشید که استفاده از کویل های بزرگ تر  توان فلزیاب را در شناسایی اشیا فلزی ریز کم میکند.

شما همچنین میتوانید با چرخش کویل فلزیاب خود به صورت آهسته تر عمق بیشتری را مورد برسی قرار دهید.

فلزیابی را همیشه بعد از باران انجام دهید زیرا پس از باران زمین مرطوب رسانایی بهتری و شما میتوانید بهتر به جستجوی خود بپردازید و شانس بیشتری برای پیدا کردن اهداف دارید.

برخی  از فلزیاب ها دارای قابیلت ساده ای هستند که به شما امکان میدهند با چرخاندن یک پیچ  عمق کاوش را بهبود دهید.

۳٫قابیلت تفکیک

تفکیک در فلزیاب به این معنی است فلزیاب قادر است فرکانس فلزات مختلف را از هم تشخیص دهد مثلا به شما بگوید که فلز مدفون شده در زیر خاک آهنی است یا غیر آهنیگ
این به این سادگی که در بالا ذکر شده نیست . فلزات مدوف شده در عمق های پایین معمولان دارای  سیگنال ضعیفی هستند که فلزیاب در تفکیک آن بسیار دچار اشتباه میشوند نیاز به یک کار بر حرفه ایدارد تا بتواند فلزات در عمق های چندین متری را تفکیک کند در ضمن اگر شما میخواهید عمق بیشتری کاوش کنید  با ید قید قدرت تفکیک  فلزیاب خود را بزنید.

۴٫اشیا فلزی را که میخواهید دنبال آن بگردید در زمین بگذارید!

اگر شم ا مثلا  دنبال یک سکه میگردید در یک  منطقه ابتدا سکه را در همان منطقه دفن کنید و فلزیاب خود را مورد آزمایش قرار دهید این کار به شما این فرصت را میدهد تا از عمق فلزیاب خود مطمئن شوید که در شرایطی میتواند یک سکه را شناسایی کند.

راهنمای فلزیابی برای مبتدیان

.امید وارم این مطب برای شما کاوشگران ایرانی عزیز مفید واقع شده باشد.

منبع :  metaldetecs.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا