مقالات فلزیاب

رابط نرم افزاری فلزیاب

رابط نرم افزاری فلزیاب تصویری

 قبل از پرداختن به موضوع رابط نرم افزاری فلزیاب تصویری بهتر است کمی راجع به دستگاه های تصویری صحبت کنیم. این دستگاه ها با عناوین مختلفی همانند اسکنر، فلزیاب مگنومتر، فلزیاب و گنج یاب تصویری و موارد دیگر معرفی می شوند. این فلزیاب ها همان گونه که از اسم آنها مشخص است قابلیت تصویر برداری از از کاوش ها می باشند. البته انواع پیشرفته آنها قابلیت ارائه ویدئو نیز دارند. منظور از تصویر برداری ارائه تصاویر از روند کاوش، موانع موجود، ساختار و لایه های زمین، حفره ها، مقبره ها، قبر، بنا های دفن شده، محل قرار گیری اهداف، حجم تقریبی آن و موارد دیگری می باشد که با در نظر گرفتن این ها کاوش، بسیار راحت تر و سریع تر صورت می پذیرد.

رابط نرم افزاری فلزیاب
رابط نرم افزاری فلزیاب

رابط نرم افزاری فلزیاب

قبل از هر چیز باید بدانید منظور از تصویر در این فلزیاب ها چیست. شما از فلزیاب های تصویری تصاویر رنگی معمولی موجود مشاهده نخواهید کرد. بلکه تصاویر در این دستگاه ها به صورت طیف های رنگی می باشد که از رنگ های مختلفی تشکیل شده است که دارای معانی مختلف می باشند.

پس از دریافت اطلاعات از کویل و دریافت تصاویر نرم افزار پردازش دیتا ها وارد عمل می شود. این نرم افزار ها دیتا های دریافتی را مورد پردازش قرار داده و اطلاعات دقیقی را به کاربر ارائه می دهد. این اطلاعات شامل موارد ذکر شده در بالا می باشد. هدف، نوع هدف، عمق هدف، شکل و اندازه هدف، موانع و دیگر اطلاعاتی که در کاوش ها مورد نیاز می باشد. در حال حاظر قوی ترین نرم افزار موجود در دنیا نرم افزار ویژولایز می باشد که تصاویر را بسیار دقیق پردازش می کند. در ادامه برخی از دستگاه های فلزیاب را که از این نرم افزار استفاده می کنند را به شما معرفی خواهیم کرد.

فلزیاب تصویری بانرم افزار ویژولایزر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا