مقالات فلزیاب

دفینه یاب ارزان

دفینه یاب ارزان

دفینه یاب ارزان :

دفینه به اشیای ارزشمندی گفته می شود که؛ در سال های پیش و در زمان های کهن؛ به منظور حفاظت از آنها در زیر خاک پنهان می شده اند. دفینه های مختلفی همچون؛ طلا؛ اعم از سکه ها؛ جواهرات مختلف؛ خنجر؛ مجسمه و غیره می باشد. نقره؛ همانند سکه های نقره؛ سنگ های قیمتی و اثار سفالی و ابزار ها که از نظر قدمت و تاریخ شناسی دارای اهمیت می باشند. صاحبان این اجناس با ارزش نیز آنها را در مکان های مختلفی همچون؛ کوه ها؛ درون زمین؛ مقبره ها؛ درختان کهن سال؛ دیوار های مستحکم برخی از سازه های با اهمیت و بی اهمیت و مکان های بسیار دیگری دفن کرده؛ و برای یافتن دوباره آنها به روش های مختلفی همچون؛ آثار طبیعی؛ همچون سنگ های بزرگ؛ درختان؛ رودخانه و … نشانه گذاری می کرده اند.

دفینه یاب ارزان
دفینه یاب ارزان

دفینه یاب ارزان

وجود دفینه یاب ها؛ گنج یاب ها؛ طلایاب ها و فلزیاب ها در این نقطه با ارزش و با اهمیت می شوند. چرا که قادرند این اشیا را در امکان مختلف و در  شرایط های مختلف؛ کشف و شناسایی کنند. البته فلزیاب ها دارای  انواع مختلفی می باشند؛ که به منظور ردیابی اهداف مختلف در امکان مختلف طراحی و ساخته شده اند. از انواع این دستگاه ها می توان به :

  • فلزیاب HS366،
  • فلزیاب TACHAR T8،
  • فلزیاب RICHEL M-160،
  • فلزیاب Schneider Series،
  • فلزیاب LEOPARD 16000،
  • فلزیاب IKPV PRO،
  • فلزیاب Hoxne Pro

در کشور ایران در مکان های مختلفی وجود دفینه و طلا کاملا قطعی می باشد. اما موفقیت در کاوش و دست یابی به آنها تنها در صورت استفاده از دستگاه مناسب برای کاوش در آن منطقه؛ و مناسب نوع و جنس هدف؛ همچنین کاوش طبق اصول خود و با قواعد صحیح میسر خواهد شد. هر چند هیچ کس به طور دقیق از مکان دقیق بنا ها و شهر های گذشته اطلاع ندارد؛ به همین دلیل بعضا مشاهده می شود در یک مکان خالی از سکنه؛(بیابان ها) به منظور ساخت و ساز و یا … بعد از حفاری به منابع عظیمی از گنجینه؛ دست پیدا می کنند. اما برای افزایش شانس موفقیت می توانید؛ اطراف بنا های تاریخی را با استفاده از دستگاه های فلزیاب حرفه ای؛ کاوش کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا