مقالات فلزیاب

دستگاه فلز یاب

دستگاه فلز یاب

هدف طراحی دستگاه های فلز یاب؛ متفاوت و مختلف از یکدیگر می باشد. به عنوان مثال دستگاه های فلزیاب شعاع زن برای یافتن یک محدوده کوچک نزدیک به هدف می باشد. دفینه یابی در یک محیط وسیع به طور قطع زمان بر خواهد بود. استفاده از این سیستم محیط کاوش را به یک محدوده معقول کاهش می دهد. یا دستگاه های یون یاب می توانند محدوده کوچک یونیزه شده اطراف فلزات مختلف را شناسایی کنند. این سیستم یکی از موثر ترین راه هایی دفینه یابی و گنج یابی می باشد.

دستگاه فلز یاب
دستگاه فلز یاب

انواع دیگر دستگاه فلز یاب

در بالا به تعداد دو مورد از دستگاه های فلزیاب و گنج یاب اشاره کردیم. در ادامه به تعدادی دیگر از این سیستم ها اشاره خواهیم کرد.

  • فلزیاب پالسی : این دستگاه ها با استفاده از ارسال و القا پالس به عمق زمین اقدام به شناسایی  اهداف می کنند. از قابلیت ها و ویژگی های این سیستم می توان به عمق کاوش بالا؛ توانایی تفکیک مناسب؛ عملکرد خوب در انواع زمین ها؛ سازگار با اهداف مختلف؛ توانایی نقطه زنی خوب و برخی موارد دیگر اشاره کرد.
  • فلزیاب آنتنی : این دستگاه فلزیاب با استفاده از یک یا دو عدد دسته آنتن که به باکس اصلی دستگاه متصل می گردد؛ اقدام به کاوش و ردیابی اهداف می کنند. این فلزیاب ها بر خلاف فلزیاب های پالسی نیازی به کویل و لوپ برای کاوش ندارند. نقطه قوت این دستگاه ها عمق کاوش بالا می باشد. این دستگاه ها هم با استفاده از فرکانس هایی که از پیش توسط تولید کننده در دستگاه جای گذاری شده و به صورت پیش فرض وجود دارد؛ می توانند اهداف را ردیابی کنند و هم با استفاده از خوراک دهی به دستگاه.
  • فلزیاب تصویری : این دستگاه های فلزیاب همان طور که از نام آنها پیداست قابلیت تبدیل دیتا های دریافتی؛ به تصاویر را دارند. در این فلزیاب ها شما می توانید تصاویر اهداف خود را مشاهده کنید؛ موانع موجود را مشخص نمایید. مکان دقیق هدف را دیده؛ حجم حدودی آن را مشاهده و نحوه دسترسی دقیق و سریع به اهداف خود را مشخص نمایید.

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا