مقالات فلزیاب

دستگاه فلز یاب خوب

دستگاه فلز یاب خوب

فلزیاب ها همانطور که از اسم آنها مشخص می باشد؛ برای ردیابی فلزات مختلف در زیر زمین بکار گرفته می شوند. فلزیاب ها در ابتدا تنها قادر به کشف آهن بودند؛ اما رفته رفته دچار تغییرات مثبت زیادی شدند؛ بدین گونه که هم اکنون قادرند تا انواع اهداف مختلف نظیر؛ آهن، طلا، مفرغ، نقره، انواع سنگ های قیمتی نظیر یاقوت، الماس و غیره را ردیابی کنند. این دستگاه ها به روش های گوناگون اقدام به ردیابی اهداف تعیین شده از سمت کاربر می کنند. در نهایت اطلاعات جمع آوری شده را به روش های مختلف که معروف ترین آنها به صورت بوق و در دستگاه های فلزیاب تصویری به صورت تصویر، ارائه می دهند. یک دستگاه فلز یاب خوب می تواند کاوشگران را در شرایط های سخت و دشواری که در ردیابی اهداف و دفینه ها وجود دارد همراهی و یاری کنند.

دستگاه فلز یاب خوب
دستگاه فلز یاب خوب

ویژگی های دستگاه فلز یاب خوب

  • عمق کاوش بالای 3 متر
  • سیستم کاوش پالسی
  • قدرت تفکیک حرفه ای
  • سیستم نقطه زنی دقیق
  • وزن متعادل و سبک
  • باتری قوی
  • کیفیت خوب ساخت
  • دارای گارانتی و ضمانت

بررسی قابلیت های فلزیاب خوب

در بالا به تعدادی از قابلیت ها و ویژگی های یک دستگاه گنج یاب حرفه ای و خوب اشاره شد. در این بخش به طور مختصر به توضیح و بیان این قابلیت ها خواهیم پرداخت. عمق کاوش دستگاه فلزیاب باید بالای 3 متر باشد چرا که عمق دفینه های موجود در کشور به دلیل تاریخچه و قدمت کهن؛ بالای این مقدار می باشد. فلزیاب ها در عمق های بالا دچار اختلال می شوند و در کشور ما به دلیل وجود خاک معدنی از عملکرد مناسبی برخوردار نمی باشند. به همین دلیل باید از سیستم تفکیک قدرتمندی برخوردار باشند تا قابلیت کاوش داشته باشند.

سیستم نقطه زنی یکی از مهم ترین نکات و معیار های خرید فلزیاب می باشد. این ویژگی در عمق های بالا و زمانی که مکان حدودی هدف را پیدا کرده اید کاربرد دارد؛ در این زمان این قابلیت مکان دقیق هدف را نمایش خواهد داد. وزن سبک و اوریگامی مناسب و باتری خوب در زمان کاوش و عملکرد و راندمان کاوش کاوشگر تاثیر زیادی خواهد داشت. مکان کاوش در اغلب موارد سخت و خشن می باشد؛ در صورت عدم کیفیت کافی این دستگاه ها؛ به سرعت دچار تخریب و خسارت خواهند شد. در نهایت وجود گارانتی یکی دیگر از موارد مهم می باشد که؛ تضمین کننده کیفیت و اصالت دستگاه می باشد و در زمان های لازم می تواند از هزینه های بیشتر کاوشگر جلوگیری کند.

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا