مقالات فلزیاب

دستگاه فلزیاب چیست؟

دستگاه فلزیاب چیست؟

استفاده از دستگاه های فلزیاب و ابزار های مشابه در این برهه از زمان؛ رواج زیادی دارد. اما فلزیاب ها چه دستگاه هایی می باشند و کاربرد آنها چیست. غالب اوقات با شنیدن نام این دستگاه؛ فکر شنونده به سمت دستگاه های طلایاب و ابزار هایی به جهت کاوش گنج و دفینه می رود. اما دفینه یابی تنها یک بخش از کاربرد ها و قابلیت های این ابزار ها می باشد. همان طور که می شود حدس زد؛ این ابزار قابلیت شناسایی فلزات را دارد. اما دو نوع کلی از این دستگاه ها در بازار های جهانی وجود دارد. آنهایی که دارای قدرت و قابلیت تفکیک می باشند و آنهایی که فاقد آن هستند. دستگاه هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند؛ تمامی فلزات را به قول معروف به یک چشم نگاه می کنند.

دستگاه فلزیاب چیست
دستگاه فلزیاب چیست

این موضوع بدین معنا می باشد که؛ این دستگاه ها قابلیت شناسایی تمامی فلزات را دارند. اما در مواجهه با هر فلزی؛ به یک صورت عمل کرده و کاربر را آگاه می کند. اما برای دستگاه هایی که دارای این قابلیت می باشند؛ می توان تعریف کرد که کاربرد چه نیتی داشته و قصد دنبال کردن چه فلزی را دارد. از این رو می توان از این ابزار ها در دفینه یابی استفاده کرد. چرا که می توان برای آنها تعریف کرد که تنها به دنبال طلا گشته و از وجود و سنس سایر فلزات چشم پوشی کند.

دستگاه فلزیاب چیست؟

در بالا تعاریفی از این دستگاه ارائه شد. در ادامه مزیت قابلیت تفکیک باید بگوییم که وجود این قابلیت می تواند باعث شود تا حفاری های بی مورد اتفاق نیوفتد. به عنوان مثال یک دستگاه فلزیاب معمولی با رسیدن به هر فلزی همانند آهن؛ به کاربر هشدار خواهد داد. از این رو کاربر ناچار به حفاری خواهد بود. که در نهایت با رسیدن به هدف؛ با فلزی بی ارزش رو به رو خواهد بود. اما در صورت استفاده از یک دستگاه فلزیاب دارای قابلیت تفکیک؛ می تواند از فلزاتی همچون آهن صرف نظر کرده و تنها اهداف مشخص شده ای همانند طلا را ردیابی کند.

انواع فلزیاب ها

در بیان و معرفی انواع دستگاه های فلزیاب می توان به دو مورد کلی در رابطه با انواع سیستم های کاوش و انواع دستگاه های مختلف ساخته شده با این سیستم ها؛ اشاره کرد. وجود و تولید دستگاه های مختلف؛ در درجه اول به دلیل افزایش قدرت فروش تولید کنندگان می باشد. اما از مهم ترین دلایل این موضوع نیز؛ می توان به پوشش نیاز های مختلف در ردیابی اهداف مختلف در شرایط ها و مکان های مختلف؛ اشاره کرد. در ادامه شما را با تعدادی از سیستم های مهم و پر طرفدار و تعدادی از دستگاه های ساخته شده در این رابطه اشاره خواهیم کرد.

برخی از سیستم ها و دستگاه های فلزیاب بر پایه آنها

  • فلزیاب آنتنی
  • فلزیاب ZICCO X2
  • دستگاه فلزیاب پالسی
  • فلزیاب ANTARES
  • فلزیاب تصویری
  • دستگاه فلزیاب RICHEL M-40
  • فلزیاب شاقولی
  • فلزیاب RPM-2
  • دستگاه فلزیاب مکمل
  • فلزیاب AUR 370

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا