مقالات فلزیاب

دستگاه فلزیاب و نکته های مهم برای خرید آن

دستگاه فلزیاب و نکته های مهم برای خرید آن

اگر قصد خرید بهترین نوع و بهترین فلزیاب را با قیمت مناسب دارید؛ به نکته هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد توجه کنید. در این مطلب درباره دستگاه فلزیاب و فروش آن که با عناوینی مانند گنج یاب ، طلایاب ،دفینه یاب و فلزیاب دست ساز و … و موضوعات پشت پرده آن سخن خواهیم گفت.

نکته های ناگفته در مورد خرید دستگاه فلزیاب:

  • خلاصه ای از انواع مدل فلزیاب ها
  • خرید فلزیاب و ظاهر فریبنده آن !
  • قیمت فلزیاب و فلزیاب ارزان
  • اصول ساخت فلزیاب
  • فلزیاب تصویری
  • عمق فلزیاب
  • نحوه تست فلزیاب برای مشاهده ثبات و پایداری آن
دستگاه فلزیاب
دستگاه فلزیاب

خلاصه ای از انواع مدل فلزیاب

برای خرید فلزیاب نباید عجله کنید. به نکاتی که درباره خرید فلزیاب در ادامه می گوییم حتما توجه کنید. برای مثال فلزیاب IB برای یافتن اجسام ریز مانند سکه و جواهرات و همچنین تفکیک نسبی دقیق تر طراحی شده و یا فلزیاب Tow Box  برای یافتن اجسام بزرگتر استفاده می شود. همچنین فلزیاب PI(پالسی) یکی از پر کاربردترین سیستم های فلزیاب می باشد که برای عمق زنی بالاتر و عدم حساسیت به کانی های زمین و ذرات ریز استفاده می شود.

خرید فلزیاب و ظاهر فریبنده آن 

بر اساس نظر سنجی های روانشناسی که در مورد خرید کالا توسط مردم انجام شده است اکثر مردم وقتی یک کالای شیک و با ظاهر زیبا می بینند بیشتر برای خرید آن جذب می شوند تا یک کالا با ظاهر معمولی. اما باید در اینجا عرض کنیم که این مسئله در مورد فلزیاب ها زیاد صدق نمی کند، زیرا فلزیاب هایی با ظاهر زیبای زیادی وجود دارد و سوالی که اینجا مطرح می شود این است که آیا کارایی لازم برای کار ما را دارند یا نه، زیرا ظاهر خوب؛ دلیل بر کارایی بالا و کیفیت خوب دستگاه نخواهد بود.

قیمت دستگاه فلزیاب و فلزیاب ارزان

سوال مهمی که خیلی از مردم از ما در مورد دستگاه گنج یاب می پرسند این است که آیا خرید فلزیاب ارزان می تواند پاسخگوی نیاز های ما در مقابل یک فلزیاب گران قیمت باشد؟ در جواب باید بگوییم هم بله و هم خیر ، البته این بستگی به سطح انتظارات شما از یک فلزیاب ارزان قیمت دارد. برای مثال برای کاوش در سطح زمین و در عمق ۲۰ الی ۳۰ سانت؛ شاید یک فلزیاب ارزان قیمت بتواند کار شما را راه بیندازد. ولی به طور حتم برای کاوش در عمق های بیشتر دیگر دستگاه های ارزان قیمت جوابگو نخواهد بود. این موضوع مطلق نیست و بسته به نوع فلزیاب؛ کارایی آن هم متفاوت خواهد بود.

اصول ساخت فلزیاب

دانش ساخت دستگاه فلزیاب یک مسئله مهم و چند مجهولی است که همه اجزا از قبیل سیم پیچ مدار و تعداد دور آن و پالس تاخیر نمونه برداری و … دارای خاصیت تضریبی و خنثی کنندگی بر روی یکدیگر هستند و نیازمند دانش کافی و داشتن ابزار آلات دقیق الکترونیک مانند اسیلوسکوپ و.. می باشد که به خوبی تنظیم گردند.

فلزیاب تصویری

گاهی اوقات در کاوش های خود نیاز به استفاده از فلزیاب تصویری داریم. از فلزیاب تصویری برای زمین شناسی ، کشف تونل ، حفره های زیرزمینی ، اتاقک و  فلزیابی استفاده می شود. دلیل قرار گرفتن این فلریاب در آخر لیست نکته ها ،استفاده بیشتر فلزیاب در موارد اولیه است.

دستگاه فلزیاب
دستگاه فلزیاب

عمق دستگاه فلزیاب

سوال مهمی که برای یک خریدار در هنگام خرید فلزیاب پیش می آید این است که عمق گنج یاب شما که میخواد برایش هزینه کند تا چند متر می باشد. در ضمن زیاد عجله نکنید قبل از این چند موارد هست که باید به آنها نیز توجه داشته باشید. کیفیت قطعات و ثبات و پایداری فلزیاب یکی از مهم ترین موارد دیگر می باشد. اگر فلزیاب عمق کاوش بالایی هم داشته باشد اما بدون ثبات و پایداری باشد. شما به هیچ وجه نمی توانید حتی نیم متر هم از فلزیاب عمق زنی داشته باشد. چون دائم دستگاه بوق اضافه می زند و یا برعکس عمق آن کم می شود.

نحوه تست فلزیاب برای مشاهده ثبات و پایداری آن

برای تست ثبات یک دستگاه گنج یاب ، ابتدا باید دستگاه گنج یاب خود را روشن کنید و آن را تنظیم نمایید و برای چندین دقیقه به همان حالت باقی بماند ، اگر به آستانه صوتی دستگاه گنج یاب بوقی اضافه یا کم نشود این دستگاه دارای ثبات است و مورد دیگر آنکه چند قدمی با دستگاه در زمین راه بروید، دستگاه نباید از حالت کالیبره خارج شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا