مقالات فلزیاب

دستگاه طلایاب و گنج یاب

دستگاه طلایاب و گنج یاب

دستگاه های طلایاب و گنج یاب از ابزار های مهم و قدرتمندی می باشند که در عرصه دفینه یابی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این ابزار ها؛ در تمامی جهان دارای عمومیت می باشد. هر چند سیستم های کاوش؛ دستگاه های فلزیاب و نوع استفاده ای که از آنها در سایر کشور ها می شود؛ نسبت به کشور ایران متفاوت می باشند؛ اما به طور کلی همه آنها برای ردیابی اهداف و موارد مورد نظر کاربران طراحی و ساخته شده اند. 

دلیل تفاوت در سیستم ها و نوع کاربرد و کارایی های دستگاه ها؛ تفاوت در نوع اهداف و عمق آنها و ویژگی های محیطی و شرایط اقلیمی می باشد. با بررسی این موضوع در ادامه همراه ما باشید.

دستگاه طلایاب و گنج یاب
دستگاه طلایاب و گنج یاب

بررسی دلایل تفاوت در سیستم های دستگاه طلایاب و گنج یاب

در سطر بالا؛ عنوان و به نوعی تیتر دلایل این تفاوت ها را بیان کردیم. حال به بررسی آنها خواهیم پرداخت؛ در ادامه همراه ما باشید.

تفاوت در نوع اهداف :

همان طور که می دانید در رابطه با کشور ایران؛ شما با مکانی رو به ر و می باشید که دارای قدمت چندین هزار ساله می باشد. این موضوع باعث می شود که اهداف و دفینه هایی که از آن دوران به جا مانده است؛ با اهدافی که کشور های نو ظهور آمریکایی و اروپایی دنبال می شود متفاوت باشد. از این نظر نیازمند سیستم هایی متفاوت می باشند تا کاربر قادر به ردیابی آنها باشد.

تفاوت در عمق اهداف :

بنا به دلایلی که در قسمت تفاوت در نوع اهداف بیان کردیم؛ با گذر سال های زیاد؛ عمق اهداف در کشور های دارای قدمت زیاد نیز؛ افزایش می یابد. به همین دلیل نیاز به استفاده از سیستم های قدرتمند تر با قابلیت عمق زنی بیشتری نیاز خواهد بود.

تفاوت در شرایط محیطی :

کاوش در کشور هایی همانند کشور ایران؛ که دارای زمین های معدنی و دارای املاح بسیار زیاد می باشد. همچنین دارای مناطقی با دما و آب و هوای متفاوتی می باشد؛ نیازمند دستگاه هایی با قابلیت سازگاری بالا می باشد که توانایی کاوش و ردیابی اهداف را در این اماکن داشته باشد.

دستگاه طلایاب و گنج یاب
دستگاه طلایاب و گنج یاب

برخی از دستگاه های طلایاب و گنج یاب حرفه ای ایرانی

  • فلزیاب ZICCO X2
  • فلزیاب MobiFuture(s)
  • فلزیاب RICHEL M-40
  • فلزیاب KOMATSU A-U-2
  • فلزیاب ANTARES IMAGING
  • فلزیاب DERAK 110
  • فلزیاب RICHEL M-20

خرید طلایاب

آن دسته از کاوشگران عزیزی که قصد خرید محصولات معرفی شده و انواع سیستم های کاوش و فلزیاب های حرفه ای خارجی را دارند؛ می توانند با کارشناسان ما با شماره های موجود در این مقاله به صورت شبانه روزی در ارتباط باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا