مقالات فلزیاب

دستگاه دفینه یاب

دستگاه دفینه یاب

در این مقاله در رابطه با دستگاههای دفینه یاب با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد. ابتدا بهتر است در بخش اول در رابطه با این که دفینه چیست و دستگاه دفینه یاب چه دستگاهی می باشد با شما صحبت کنیم. برای عزیزانی که در رابطه با دفینه اطلاعاتی ندارند باید بگوییم؛ دفینه در واقع همان گنج و گنجینه هایی میباشد که از دوران کهن به جا مانده است. این گنجینه ها ممکن است در هر جایی مدفون باشد؛ درون دیوار؛ درون زمین؛ درون غار ها و در کوهستان ها و یا در هر جایی دیگر. همانطور که می دانید عرصه فلزیابی چند سالی است که بسیار پیشرفت کرده است. روزانه عده ی زیادی از مردم به این عرصه روی می آورند.

دستگاه دفینه یاب
دستگاه دفینه یاب

دستگاه دفینه یاب

در ادامه در رابطه با صحبت های بالا باید بگوییم که؛ عرصه فلزیابی که طی سالهای اخیر به محبوبیت بسیار بالایی دست یافته است؛ تفاوت زیادی با عرصه گنج یابی و دفینه یابی دارد. دستگاه های فلزیاب معمولی که در بازار وجود دارد تنها قادر به ردیابی و کاهش فلزاتی نظیر آهن بپردازند. اما برای یافتن دفینه چرا باید از دستگاه های گنج یابی استفاده کنید که؛ توانایی و قدرت تفکیک داشته باشند و قادر باشند و فلزات مختلف را از یکدیگر تشخیص دهند. به طور کلی یعنی قادر باشند فلزاتی نظیر طلا را سایر فلزات بی ارزش همانند آهن تفکیک و جداسازی کنند.

همانطور که متوجه شدید شما قادر نخواهید بود با استفاده از یک دستگاه فلزیاب معمولی به دفینه یابی بپردازید. حال که با این مقوله آشنا شدید بهتر است بدانید دستگاه های گنج یاب از دو سیستم vlf و سیستم پالسی برای ردیابی اهداف استفاده می کنند. دستگاه ‌هایی که از سیستم وی ال اف برای ردیابی اهداف استفاده می کنند؛ تنها قادر تا عمق یک و نیم متری را به کاوش پرداخته را ردیابی کنند. این سیستم مناسب می باشد. اما برای دفینه یابی و دستیابی به عمق های بالاتر باید از فلزیاب های پالسی استفاده کرد. حال با تعدادی از قویترین دستگاههای دفینه یابی آشنا خواهید شد.

بخشی از قویترین گنج یاب های ایرانی

  • گنج یاب ANTARES,
  • گنج یاب ZICCO X1,
  • گنج یاب TACHAR T4,
  • گنج یاب AJM BUGLE,
  • گنج یاب KOMATSU A-U-4

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید

09917579030_09917579020

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا