مقالات فلزیاب

دزدی از منازل با طلایاب

دزدی از منازل با طلایاب

با سلام به شما بازدید کنندگان سایت؛ آی آر دیتکتینگ. موضوع مقاله ما در همان طور که می توان مشاهده کرد؛ دزدی از منازل با استفاده از دستگاه های طلایاب می باشد. برای توضیح این موضوع و پاسخ به این سوال با اهمیت؛ ابتدا نیاز است تا کمی اطلاعات شما را در مورد انواع دستگاه های فلزیاب؛ بالا ببریم. آشنایی با این دستگاه ها می تواند در درک پاسخ به این سوال مهم؛ کمک شایانی داشته باشد. با ما همراه باشید.

دزدی از منازل با طلایاب
دزدی از منازل با طلایاب

در ابتدا بهتر است با انواع مدل ها و سیستم های مختلف فلزیابی آشنا شوید. به صورت کلی فلزیاب ها دارای دو نوع سیستم می باشد. که هر کدام از آنها دارای زیر مجموعه های زیادی می باشد. در ایران؛ سیستم نوع اول استفاده می گردد؛ به همین دلیل به معرفی برخی از زیر مجموعه های این سیستم خواهیم پرداخت.

  1. سیستم فلزیاب پالسی

2. سیستم فلزیاب وی ال اف

دزدی از منازل با طلایاب

با برخی از مهم ترین سیستم های فلزیابی آشنا شدید. می توانید برای آشنایی با هر کدام از فلزیاب های معرفی شده در بالا؛ روی آن کلیک کنید. اساس کار فلزیاب ها؛ به صورت کلی و کاملا مختصر؛ ارسال سیگنال به درون زمین و یا هر مکان دیگر می باشد. سیگنال های ارسال شده با اهداف برخورد کرده و برگشت داده می شود. سیگنال برگشتی توسط کویل ( ارسال کننده نیز همین قطعه می باشد)؛ دریافت شده و در نهایت توسط برد مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

یکی از بزرگترین علت هایی که بسیاری از کاوشگران قادر نیستند تا به اهداف خود دست یابند؛ وجود نویز های بسیاری می باشد که در آن منطقه وجود دارد. نویز ها می تواند متشکل از موارد زیر باشد.

  •  املاح معدنی در خاک
  • نمک و شوره زار
  • لایه های سخت همانند : سیمان؛ سنگ و …
  • رطوبت موجود در خاک
  • خطوط لوله های مختلف
  • وجود خطوط برق و یا فلزات مختلف همانند آهن

این موارد تاثیرات مستقیمی بر نتیجه کاوش و عملکرد دستگاه دارد. وجود هر کدام از آنها موجب تداخل در عملکرد دستگاه شود. از آن نقطه که کاوش فعالیتی زمان بر می باشد؛ با در نظر گرفتن نویز های بالا در کنار زمان بر بودن کاوش؛ می تواند به خوبی نمایانگر این موضوع باشد که دزدی از منازل با دستگاه های طلایاب؛ کاملا غیر عافلانه بوده و این فرضیه را رد کند.

 

09917579030—09917579020

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا