مقالات فلزیاب

خرید طلایاب نقطه زن

خرید طلایاب نقطه زن

سیستم ها و دستگاه های زیادی مبنی بر ابزار های کاوش گنج در بازار وجود داشته و روزانه در سطح گسترده ای خرید و فروش می شوند. بنا به شرایط کاوش و مواردی همانند جنس اهداف؛ مکان و نحوه قرار گیری آنها و مواردی از این قبیل؛ نوع دستگاه هایی که به کاوشگران توصیه می شود؛ متفاوت خواهد بود. سیستم های ضروری در کشور ما تقریبا دارای طیف گسترده ای می باشند. اما در اغلب موارد به تمامی کاوشگران خرید طلایاب نقطه زن توصیه شده و یا استفاده از یک سیستم نقطه زن؛ به عنوان یک دستگاه مکمل در کنار دستگاه فلزیاب و گنج یاب اصلی؛ پیشنهاد می شود.

طلایاب نقطه زن چیست؟

کاربرد سیستم های مختلف فلزیابی باعث به وجود آمدن قابلیت های مختلفی در دستگاه ها شده است. یکی از برترین و پر استفاده ترین دستگاه های فلزیاب؛ بر اساس سیستم و قابلیت های آن؛ دستگاه هایی می باشند که از آنها به عنوان نقطه زن یاد می شود. این سیستم های فلزیابی همان طور که از نام آنها می توان تا حدودی حدس زد؛ دارای قابلیت نقطه زنی می باشند. اما این موضوع به چه معنا خواهد بود. سایر سیستم های فلزیاب؛ تنها قادرند تا محدوده ای در حوالی اهداف را مشخص و نمایش دهند. این به این معنا خواهد بود که،

خرید طلایاب نقطه زن
خرید طلایاب نقطه زن

کاوشگر باید یک منطقه نسبتا وسیع را حفاری و کاوش کند. در این صورت علاوه بر زمان زیادی که صرف حفاری های گاها بی مورد خواهد شد. هزینه زیادی را نیز باید صرف این موضوع کرد. صرف نظر از انرژی که این موضوع هدر خواهد داد؛ با در نظر گرفتن این موضوع که حفاری هایی که به منظور کشف گنج صورت می گیرد و به طور کلی گنج یابی مانع قانونی دارد؛ متوجه خواهید شد که امکان کاوشی با این روند وجود نخواهد داشت. بنابراین به دستگاه های نقطه زن نیاز است تا؛ مکان دقیق و نقطه دقیق دفن شده هدف را مشخص کند. این گونه کاوشگر به راحتی می تواند تنها همان مکان را حفاری و کاوش کند.

برخی از سیستم های نقطه زن

  • فلزیاب ZICCO X2
  • فلزیاب  DMF-Y
  • گنجیاب DERAK 102
  • گنج یاب GOLDEN WIN
  • طلایاب SNM
  • فلزیاب AUTOCRAT
  • فلزیاب TOMAS-S-3
  • طلایاب PMR-PLUS

کاربرد سیستم های نقطه زن

سیستم های طلایاب نقطه زن توانایی نقطه یابی مکان دقیق هدف را دارا می باشند. این موضوع را به وضوح در سطر های بالاتر بیان کردیم. می توان از مهم ترین کاربرد های این دستگاه ها؛ کاهش زمان کاوش را نام برد. ردیابی دفینه باید در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. و وجود این موضوع بدون حضور یک دستگاه نقطه زن امکان پذیر نخواهد بود. همچنین در این رابطه می توان به کاهش هزینه ها؛ افزایش راحتی و لذت کاوش نیز اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا