آثار و نشانه ها

تومولوس ها چگونه ساخته می شدند

تومولوس ها چگونه ساخته می شدند

تومولوس ها چگونه ساخته می شدند ؟ اولین کاری که در هنگام ساخت تومولوس انجام می شود، انتخاب محل ساخت می باشد.

۱- باید به آبی که در ساخت آن استفاده می شود نزدیک باشد. ( ۲ تا ۳ برابر مصالحی که در ساخت تومولوس از آن استفاده می شود، آب مصرف شده می باشد، از آنجایی که در دوران باستان حمل آب آسان نبوده، تومولوس ها باید در نزدیکی آب ساخته می شدند )
۲- زمین باید در مقابل زمین لرزه، رانش زمین و فرسایش خاک مقاوم باشد.
۳- برای جلوگیری از دستبرد به تومولوس باید در نقاط مرتفع و در دید باشد. با تمام شدن رویه ژئوفیزیک نوبت ساخت بنا می باشد.

۱- ابتدا فونداسیون اعمال می شود، فونداسیون از قلوه سنگ ها تشکیل می شود و همانند یک ستون، باید بنایی که در بالای آن خواهد آمد را به خوبی حفاظت کند.
۲- به اندازه کافی سنگ بریده می شود، به محل مورد نظر حمل شده، و محل دفن جسد باز گذاشته می شود و برای اینکه بتواند چندین تن سنگینی را تحمل کرده و فروریختگی نداشته باشد محاسباتی انجام می شود، همانطور که در عکس پایین دیده می شود، بر این اساس بنا می شوند که تمامی وزن به دیواره های جانبی تحمیل شود.

"<yoastmark

علت ساخت تومولوس ها و تومولوس ها چگونه ساخته می شدند

تومولوس ها در واقع مقبره ها و مکان های دفن پادشاهان و خانواده های آنها و مکان هایی برای دفن اشیای عتیقه و جواهرات استفاده می شدند. معمولا آنها دارای تونل ها و راهرو هایی بوده که هر کدام از آنها به اتاقک هایی منتهی می شدند. در نهایت این راه رو ها به راهرو اصلی متصل شده و راه ورود و خروج را تشکیل می دهد. راهرو های اصلی معمولا در وسط تومولوس ها بوده و درب ورودی آنها را با سنگ های بزرگ و ساروج ها پلمپ می کردند.

تلفن تماس : 09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا