آثار و نشانه ها

تله های زمینی در دفینه یابی

تله های زمینی در دفینه یابی

موضوعی که امروز قصد داریم به آن بپردازیم تله های زمینی در دفینه یابی می باشد. توجه داشته باشید که کار کردن این تله بسیار ساده است و با فشار بر یک طرف تله ی زمینی تعادل آن به هم می خورد و می ریزد معمولا این تله با وزن بالای ۴۵ کیلویی به کار می افتد. معمولا سمبل هایی که دلیل بر وجود این تله است در روی دیوار می توان پیدا کرد و این سمبل ها در نزدیکی تله دیده می شود . تله های زمینی طوری مستور می شوند که قابل دیدن نباشند و شیار های بینابینی فقط در صورتی آشکار می شود که با دقت به آن نگاه شود. این مدل تله ها در تمام دنیا دیده شده است.

"<yoastmark

تله های زمینی در دفینه یابی

گاها برای برخی از کاوشگران این سوال پیش می آید که چرا باید در اطراف دفینه ها و گنجینه های باستانی، تله به کار گذاشت حال اینکه ممکن است خود صاحب دفینه نیز بخواهد آن ها را استخراج نمایید. دلیل این موضوع بسیار ساده است، در زمان های گذشته اماکنی همانند بانک ها و یا وسیله هایی شبیه به گاوصندوق وجود نداشته است که این افراد بتوانند برای جلوگیری از به سرقت نرفتن آنها، آنها را در این اماکن قرار دهند و دقیق می توان گفت که گاوصندوق آنها دفن اشیای قیمتی آنها در زیر زمین و یا دیواره ها و یا هر مکانی که گنجایش حجم طلای آن ها را داشته باشد، بوده است.

به همین علت طبیعی است که این افراد برای جلوگیری از به سرقت نرفتن دارایی ها و ثروت خود آنها را در این اماکن دفن کنند و برای محافظت بیشتر از آنها از تله هایی در اطراف آنها قرار دهند تا از عدم سرقت آنها اطمینان حاصل کنند، اما قطعا خود آنها نیز نیاز به ورود به این مکان ها داشته اند پس باید یک راه امن و یا از کار انداختن تله وجود داشته باشد، اما باید با تمام دقت خود پیش بروید چرا که گاها ممکن است جان خود را از دست دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا