آثار و نشانه ها

تله های ترقوه ای در دفینه یابی

تله های ترقوه ای در دفینه یابی

تله های ترقوه ای در دفینه یابی چیست و چه معنایی دارد ؟ همانطور که  می دانید تنها راه در امان نگه داشتن دفینه ها و گنجینه ها در گذشته دفن کردن آن ها در زیر زمین بوده است. اما چگونه می توانستند مطمئن شوند که کسی آنها را تعقیب نکرده و یا بعدا به صورت اتفاقی ثروت آنها را نمی دزدیدند، تنها راه ضمانت و تضمین به سرقت نرفتن آنها، ایجاد و قرار دادن انواع مختلفی از تله ها می باشد که تله تر قوه ای نیز یکی از مهم ترین آنها می باشد. این تله  بدین صورت می باشد که از تخته سنگ باقی مانده از تله مرگ متشکل از دو قسمت می باشد.

تله های ترقوه ای
تله های ترقوه ای

تخته سنگ دیگری در حال حاضر پایین است. دام ( تله ) بالاتر از یک برش در یک سمت کوه درست جایی که در آن یک تونل کوچک بوده، راه اندازی شده است. تخته سنگ دیگر ( که قطر آن حدود ۴ متر است )، در حال حاضر بریده شده و پایین افتاده بو و از تکه دیگر بریده شده است این تخته سنگ در راه ورودی تونل پنهان شده است.

بعد از وارد شدن به غار به سقف و روی دیوار ها و تیره روشن و برش سنگ آنها باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. برش از طریق سنگ برداشته شده از غار نشان می دهد که چیزی ممکن است. با این حال لازم است به بررسی یک تله خوب انجام دهید این غار به احتمال زیاد با سنگ پر شده باشد، با این حال در نظر داشته باشید که نسبت بسیار بالایی از خطر وجود دارد. دنباله نشانه ها و نماد ها باید وجود داشته باشد.

تله های ترقوه ای

تله های ترقوه ای یکی از خطر ناک ترین تله های بکار رفته در دفینه یابی می باشد و به طور کلی بهتر است در هر کاوش تنها نباشید و حتما یک کارشناس دفینه یابی همراهتان باشد تا شما را از تله ها و علائم و نشانه های دفینه مطلع سازد، در این صورت علاوه بر حفظ جان خود، سریع تر به اهداف خود خواهید رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا