مقالات فلزیاب

تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها

تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها

تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها
تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها

هنگام تصمیم گیری در مورد خرید فلزیاب تفریحی ، می توانید به دنبال سه نوع تکنولوژی فلزیاب بروید:

  • فلزیاب Beat Frequency Oscillation یا BFO
  • فلزیاب Very Low Frequency یا VLF
  • فلزیاب Pulse Induction یا PI

تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها

هر سه تکنولوژی مزایا و معایبی دارد و بسته به تعدادی از عوامل ممکن است بهتر یا بدتر کار کند. شما باید بر اساس نوع کاوش، سطح مهارت و نیاز های خود را انتخاب کنید. یک سوال که اغلب در شرکت IKPV می پرسند: بهترین فلزیاب چیست ؟” برای دریافت یک پاسخ اساسی در مورد نحوه خرید بهترین فلزیاب و تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها با ما همراه باشید. در ادامه به نکات زیر توجه کنید:

  • چگونه هر یک از تکنولوژی ها کار می کنند
  • رایج ترین تکنولوزی کدام است

فلزیاب Beat Frequency Oscillation

فلزیاب های تفریحی معمولا در دسته BFO قرار دارند، تکنولوژی کارپرپسند (“Turn On and Go”) برای شناسایی فلز. دو کویل حلقه ای وجود دارد که جریان انرژی از طریق آنها عبور می کند و به زمین منتقل می شود. هنگامی که یک سیگنال توسط فلز ساطع می شود، فلزیاب یک تغییر را احساس می کند و یک هشدار صوتی را برای اپراتور ایجاد می کند. از آنجا که این فلزیاب ها ، پایه ای هستند، آن ها یک انتخاب عالی برای اپراتورهای تازه کار می باشد که می خواهند در مناطق تمیز و فاقد آلودگی کاوش کنند. برای کاوشگرانی که به دنبال استفاده آسان با بودجه مناسب هستند نیز می توانند قابل قبول باشد. نکته اصلی این است که به یاد داشته باشیم که این نوع تکنولوژی فلزیاب می تواند هر فلزی در زمین را شناسایی کند و قادر به تفکیک فلزات با ارزش از فلزات بی ارزش نیست.

فلزیاب Very Low Frequency

این نوع فلزیاب ها با استفاده از دو کویل ، یکی فرستند و دیگری دریافت کننده، هدف های مختلف را در زیر زمین شناسایی می کند. کویل فرستنده یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که به اشیاء فلزی واکنش نشان می دهد. وقتی یک هدف پیدا می شود، یک جریان شکل می گیرد، کویل گیرنده سیگنال را می گیرد و آن را تقویت می کند که از طریق یک بلندگو یا هدفون شنیده می شود. بسیاری از سیستم ها حتی می توانند یک سیستم را تجزیه و تحلیل کنند. با توجه به تجربه خود در زمینه فلزیاب ، بسیاری از فلزیاب ها از فناوری VLF استفاده می کنند. جعبه کنترل جایی است که تمام عملیات در آنجا اتفاق می افتد. جعبه کنترل، سیگنال را تفسیر می کند و به سادگی آن را هشدار به صورت تصویری یا صوتی تبدیل می کند.

بیشتر فلزیاب ها از این نوع سیستم استفاده می کند. برای مثال، تنظیمات روی طلایاب ، سنگ های گرم و میدان طلا موجود در زمین را شناسایی می کند. برخی از فلزیاب های جدیدتر مانند یا برای استفاده در انواع مختلف خاک برنامه های از پیش تعریف شده تنظیم می شوند که به راحتی قابل تنظیم می باشند.

فلزیاب Pulse Induction

در حالی که فناوری تکنولوژی های فلزیاب که در قبل گفته شد با استفاده از دو کویل کار می کنند، فلزیاب Pulse Induction می تواند ک یا چند کویل را به روش بسیار متفاوتی استفاده کند. کویل فلزیاب موجب انفجار جریانهای الکترونیکی می شود که در هنگام برخورد با یک شیء فلزی از آن عبور می کند. بزرگترین مزیت این نوع فلزیاب ها این است که آنها عمیق تر از BFO یا VLF جستجو می کنند.

اگر شما در جستجوی اهداف بسیار عمیق هستید، یک آشکارساز مانند به شما بهترین نتایج را می دهد. بسیاری از فلزیاب های ساحلی مانند با تکنولوژی پیشرفته بسیار پایدار و قابل اعتماد در پیدا کردن اهداف حتی در نمک و شن و ماسه است.

تفاوت فلزیاب VLF و فلزیاب PI

در بازار فروش فلزیاب برای طیف گسترده ای از نیازها و سطح تجربه، بسیاری از مدل های فلزیاب PI وجود دارد. پیدا کردن فلزیاب که متناسب با نیازهای شما است، به انتخاب ویژگی هایی که نیاز دارید بستگی دارد. به همین دلیل است که ما یک تیم از اپراتورهای متخصص داریم که می توانند شما را به سمت بهترین فلزیاب راهنمایی کنند.

با ما تماس بگیرید و ما بیش از همه خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم!

۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰

برخی از بهترین فلزیاب های شرکت IKPV

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا