آثار و نشانه ها

تشخیص لاپیا از جوغن در دفینه یابی

تشخیص لاپیا از جوغن در دفینه یابی

امروز با موضوع تشخیص لاپیا از جوغن گودال ها  در خدمت شما عزیزان هستیم، با ما همراه باشید تا تفاوت این دو نکته مهم را از یکدیگر بدانید و متوجه شوید که این موضوع در دفینه یابی وجود دارد و می توان به آن به عنوان یک نشانه و نماد اشاره کرد یا خیر، با ما همراه باشید. گاها منافذ و اشکالی به وجود آمده بر روی سنگ ها و صخره های آهکی همچون نمونه هایی که در عکس مشاهده می نمایید، به اشتباه عنوان جوغان نامیده می شوند

اما باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که این حفره ها و این گونه اشکال توسط عوامل طبیعی فرسایش زمین به وجود می آیند که در زمین شناسی به آنها لاپیا نیز گفته می شود و لذا این موارد نشانه های باستانی ساخته شده توسط بشر به حساب نمی آیند و به هیچ وجه در تشخیص لاپیا از جوغن با تکیه بر چنین علایمی (با ویژگی زیر) اقدام به هرگونه کاوش ننمایید.

تشخیص لاپیا از جوغن

ویژگی و تشخیص لاپیا در دفینه یابی

لاپیا ها اکثرا رو به یک سمت هستند و به صورت عمودی و نیمه عمود دیده می شوند زیرا توسط وزش باد های موسمی بوجود آمده اند. داخل این سوراخ ها که گاه به ۶۰ سانت می رسند، دارای برجستگی و فرو رفتگی های سوزنی شکل بی شماری می باشند.

اگر مقداری آب داخل آن ها بریزید درون سوراخ های ریز سوزنی آن, مقداری آب باقی خواهد ماند که این نشانه تشخیص یک لاپیا می باشد و اینکه معمولا در اواسط کوه ها و تپه های صخره ای بلند آهکی قرار دارند. و نهایتا اینکه در این قبیل موارد، هیچ نشانه دیگری در کنار آنها یافت نمی گردد که بتوان با اطمینان از وجود قبر یا مقبره و امثالهم سخن به میان آورد، پس در صورت مشاهده این گونه اشکال مراقب باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا