آثار و نشانه ها

تخلیه تاریخی سفید خانه ها

تخلیه تاریخی سفید خانه ها

تخلیه تاریخی سفید خانه ها بعد از کاوش مشخص می شود که در مکان کاوش شده هیچ دفینه ای نیست این مسئله چند حالت دارد که به آن می پردازیم.

تخلیه تاریخی مکان هست : باید توجه داشته باشیم که خزانه ها و سفید خانه ها حکم بانک را برای گذشتگان داشتند و هر زمانی که نیاز به دفینه ایجاد می شد از بانک استفاده و خزانه را خالی می کردند. موارد بسیاری پیش می آمد که نیازمند سکه و شمش می شدند مثل قحطی ، بیماری ها ، جنگ و غیره . در این موارد یعنی تخلیه تاریخی حتما باید چیدمان خاک به هم خورده باشد و در مسیر حفاری تکه های ساروج شکسته دیده شود . طوری که حفار متوجه نامنظم بودن خاک بشود. موارد بیشماری به بنده رجوع شده که تخلیه تاریخی داشتیم.

سفید خانه
سفید خانه

ادامه بررسی تخلیه تاریخی سفید خانه ها

جابجایی خزانه ها و سفید خانه ها که بعد از لو رفتن مکان توسط وزیر و پادشاه جابجا می شد که در این مورد هم مثل مورد قبلی چیدمان خاک باید کاملا به هم خورده باشد.

فریب پادشاه توسط وزیر در این مورد اکثر وزرا چون از طرف پادشاه کاملا تفویض اختیار می شدند و همه موارد بخصوص موارد مالی و ساخت خزانه ها و سفید خانه ها و دفن مسکوکات با آنها بود در بسیاری از موارد مکان خزانه را تغییر می داند و یا خزانه خالی درست می کردند و یا برای مصالح نظام دست به این چنین کاری می زدند یا با هماهنگی پادشاه و یا بدون هماهنگی . به همین دلیل تاکید بر اعتبار بیشتر سند وزیری شده هست.

در این حالت چیدمان خاک کاملا طبیعی و دست نخورده و همه اصولی که برای ساخت یک خزانه باید از نظر لایه شناسی خاک رعایت شود رعایت شده و در حین حفاری به هیچ عنوان حفاران احساس باز شدن مکان در گذشته و تخلیه تاریخی را ندارند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا