مقالات فلزیاب

بهترین فلزیاب بازار

بهترین فلزیاب بازار

امروز می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان بهترین فلزیاب بازار را شناسایی کرد و در واقع ویژگی های یک فلزیاب خوب چیست. اگر شما هم یکی از علاقه مندان این عرصه هستید با یک نگاه و جستجوی ساده در بازار این محصولات متوجه خواهید شد که رقابت تنگاتنگی در میان کمپانی های بزرگ این محصولات وجود دارد، این موضوع باعث شده است تا برند ها و مدل های زیادی روزانه روانه بازار شود و انتخاب یک دستگاه گنج یاب و فلزیاب را برای یک کاوشگر بعضا حرفه ای نیز به امری سخت و دشوار بدل می کند.

فلزیاب ها و دستگاه های گنج یاب دارای ماهیت حساس و پیچیده ای هستند که این ویژگی به آنها اجازه می دهد تا وسعت زیادی پیدا کنند. به طور کلی دو سیستم محبوب میان کاوشگران در سطح جهان، سیستم پالسی یا pi و سیستم vlf می باشند که به طور مختصر تفاوت این دو را در عمق زنی بیشتر در سیستم pi و حساسیت بالاتر در سطوح بالاتر در سیستم vlf، می توان نام برد. با این تفاسیر می توانید حدس بزنید که به دلیل باستانی بودن کشور ایران و عمق دفینه های آن، سیستم pi از محبوبیت بالاتری برخوردار بوده و عمومیت بیشتری را دارا می باشد.

اما همین دستگاه ها نیز لیست بلندی از  انواع محصولات را در بر می گیرد که شامل انواع گنج یاب و فلزیاب تصویری، فلزیاب نقطه زن و شعاع زن، فلزیاب و گنج یاب های آنتنی و آنتن راداری، انواع فلزیاب بوقی و بسیاری موارد دیگر که هر کدام از این موارد نیز تعداد زیادی دستگاه گنج یاب و فلزیاب را در بر می گیرد. در نظر داشته باشید که منظور از دستگاه فلزیاب، دستگاهی می باشد که قابلیت تفکیک و کشف طلا را داشته باشد.

بهترین فلزیاب
بهترین فلزیاب بازار

بهترین فلزیاب بازار با قابلیت تفکیک فلز

به طور کلی ماهیت دستگاه فلزیاب تشخیص فلز در اعماق مختلف و در انواع سطوح همانند : زیر خاک، درون دیوار، درون چاه و امکانی همانند آنها می باشد اما با توجه به صحبت های بالا، غالبا هدف افرادی که به دنبال خرید یک دستگاه فلزیاب حرفه ای و گنج یاب می باشند، شناسایی و سنس و یافتن اهداف ارزشمندی همچون طلا و نقره و به اصطلاح دفینه های باستانی هستند به همین علت هم طبیعی می باشد که هر شخص به دنبال خرید بهترین فلزیاب بازار باشد.

متاسفانه تعدادی از دستگاه های فلزیاب خارجی توسط برخی از کمپانی های سودجو با تبلیغات گسترده ای که بر روی آنها شده است، تحت عنوان دستگاه های گنج یاب به فروش می رسد که در واقع و در شرایط بیرون از فروشگاه ها و مکان های امن فروشگاه ها، دستگاه قابلیت کاوش را نداشته و توانایی کشف طلا را ندارند. معرض ترین مثال را می توان درباره دستگاه فلزیاب COBRA GPR زد.

 • بدون هیچگونه نقطه کور یا نقاط از دست رفته در حین کاوش
 • انتخاب اتوماتیک فرکانس بهینه برای اعماق مختلف
 • قابلیت کار در دمای ۲۰- تا ۴۰ درجه سانتی گراد
 • قابلیت کار در محیط مرطوب تا ۹۶ درصد رطوبت
 • قابلیت کارکرد در سرما و یخبندان
 • عمق نفوذ دستگاه تا ۱۰ متر

در بالا برخی از قابلیت های این دستگاه را مشاهده می کنید. در حقیقت این دستگاه یک ابزار زمین شناسی می باشد که قابلیت ویژه آن تصویر برداری و ارائه تصاویر از لایه ها و ساختار زیر زمینی می باشد که فروشندگان از همین موضوع استفاده کرده و آن را به عنوان دستگاه گنج یاب و طلایاب به فروش می رسانند.

بهترین فلزیاب بازار
بهترین فلزیاب بازار

بهترین فلزیاب بازار داخلی یا خارجی

عده ای بر این باورند که دستگاه های فلزیاب خارجی دارای قابلیت بیشتر، حساسیت بالاتر و دقت بیشتری در یافتن اهداف خود هستند با ما همراه باشید تا این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کنیم. اولین نکته در خرید دستگاه فلزیاب برای ما ایرانیان قیمت و هزینه آن می باشد و با توجه به این نکته دستگاه های خارجی از نظر قیمتی قابل قیاس با دستگاه های گنج یاب ایرانی نیستند، چرا که با توجه به مسائلی همانند تفاوت قیمت های ارزی، هزینه های حمل و نقل، گمرک و سود فروشنده، آنها دارای قیمت های نجومی هستند. موضوع حائز اهمیت بعدی توانایی نفوذ به اعماق بالا می باشد.

همانطور که  می دانید کشور ما دارای یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان می باشد به همین علت دفینه های آن نیز در اعماق بالاتری واقع شده اند، به دلیل اهمیت نفوذ به عمق بالا تر و نیاز به این امر مهم، سازندگان و متخصصین داخلی بر این امر کوشیده و در نهایت بسیار موفق تر از رقبای خارجی خود عمل کرده اند. در نهایت موضوع مهم بعدی نداشتن گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه های خارجی و غیر قانونی بودن استفاده از آنها می باشد. همانطور که می دانید از این دستگاه ها غالبا در مناطق سخت و خشنی همچون کوهستان ها، بیابان ها و غیره استفاده می کنند که باعث بروز اشکالاتی در عملکرد آنها می گردد، به همین علت وجود گارانتی بسیار ضروری و مهم می باشد.

بهترین فلزیاب بازار
بهترین فلزیاب بازار

قوی ترین فلزیاب ایرانی

ویژگی قوی ترین و بهترین فلزیاب بازار ایران را نمی توان به یک دستگاه نسبت داد. چرا که هر کدام از انواع گنج یاب دارای قابلیت های متفاوتی بوده و دارای ویژگی ها و کاربرد های متنوعی نیز می باشند. اما در مجموع هر کاوشگری با دانستن یک سری از موارد می تواند مناسب ترین دستگاه فلزیاب را برای خود انتخاب کند اما مهمترین موردی که باید در نظر بگیرید این است که صرفا گرانترین دستگاه بهترین آن نیست. در دنیای فلزیاب ها مارک و برند حرف اول را نمی زند اما چندان هم بی تاثیر نیست، با دانستن سابقه کمپانی فروشنده می توانید اطلاعات بسیار خوبی را کسب کنید که شما را در خرید یک گنج یاب حرفه ای یاری خواهد کرد.

 • دستگاه فلزیاب باید دارای رابط کاربری صریح و سلیس باشد
 • دستگاه فلزیاب باید دارای قابلیت تفکیک بین فلزات مختلف باشد
 • فلزیاب باید دارای قابلیت نقطه زنی و عمق زنی باشد
 • عمق کاوش باید حداقل ۳ متر باشد
 • دستگاه باید قادر باشد در زمین های مختلف کاوش کند
 • دستگاه باید دارای قابلیت حذف نویز و فیلترینگ باشد

با رعایت موارد بالا می توانید این اطمینان را داشته باشید که دستگاه خریداری شده توسط شما یک فلزیاب با عملکردی خوب و مطمئن می باشد. انتخاب کمپانی معتبر و فروشگاه فلزیابی نیز نکته قابل توجهی می باشد که به دلیل ازدیاد شرکت ها و نمایندگی ها این امر با مشکلات زیادی رو به رو شده است. با توجه و استناد به تحقیق و جستجوی کارشناسان ما، کمپانی ikpv یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید انواع محصولات فلزیابی می باشد که با استفاده از بهترین متریال و استفاده از دانش و تخصص خبره ترین کارشناسان این زمینه توانسته اند دستگاه هایی با راندمان و عملکرد بالا را تولید و عرضه کنند.

بهترین فلزیاب ایرانی
بهترین فلزیاب بازار

نتیجه گیری

در نهایت با رعایت موارد بالا شما می توانید به انتخاب و خرید بهترین فلزیاب بازار بسیار نزدیک شوید و در نهایت پس از انتخاب یک دستگاه مناسب حتما این نکته را بیاد داشته باشید که دستگاه را در محیط های واقعی و جایی بیرون از فروشگاه تست کنید. بیاد داشته باشید که نفوذ در خاک های یک لایه یکی از ساده ترین کاوش ها برای هر دستگاه طلایاب معمولی می باشد و به جهت این که در محیط های واقعی، خاک ها دارای لایه های زیادی می باشند، این موضوع باعث سخت تر شدن نفوذ به اعماق می گردد پس حتما کاوش را در محیطی که دارای چند لایه باشد انجام دهید. در نهایت اگر همچنان دچار شک و شبهه بودید می توانید با کارشناسان ما که به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند، تماس بگیرید.

تلفن تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ _ ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا