مقالات فلزیاب

برخی از گونه های فلزیاب

برخی از گونه های فلزیاب

همان طور که می دانید دستگاه های فلزیاب به منظور یافتن اهداف مختلفی همچون طلا، نقره، فلزات و سنگ های قیمتی، معادن و موارد زیاد دیگری استفاده می شوند. این دستگاه های دارای انواع مختلف زیادی هستند که در ادامه شما را با برخی از گونه های فلزیاب آشنا خواهیم کرد. کاربرد ها و ویژگی های هر یک از دستگاه های فلزیاب با یکدیگر متفاوت می باشند به همین دلیل با آشنایی با انواع آنها می توانید انتخاب بسیار بهتری داشته باشید و در نهایت انتخاب بهتر باعث خواهد شد تا  یک قدم به سمت موفقیت بردارید.

برخی از گونه های فلزیاب
برخی از گونه های فلزیاب

فلزیاب پالسی :

یکی از انواع فلزیاب ها که استفاده زیادی نیز از آنها می شود فلزیاب های پالسی می باشند. این فلزیاب ها به صورت مداوم پالس هایی را در سطح گسترده ای به عمق زمین منتقل می کنند. این سیگنال ها با برخورد به اهداف برگشت داده می شوند و دستگاه با دریافت و پردازش آنها به اطلاعات دقیقی همانند محل دقیق هدف دست پیدا می کنند. از ویژگی های این دستگاه ها می توان به توانایی نفوذ به اعماق بالا اشاره کرد.

برخی دیگر از گونه های فلزیاب :

فلزیاب تصویری :

فلزیاب های تصویری گونه ای از فلزیاب ها هستند که می توانند با سیگنال هایی خاص پس از مرحله تفکیک فلزات مختلف از یک دیگر، تصاویری به صورت زنده از اعماق زمین، موانع، ساختار زمین، اهداف و محل قرار گیری آنها به کاوشگر ارائه دهند. کاربرد این دستگاه ها رسیدن سریع اپراتور به اهداف می باشد که با دیدن زمین و ساختار آنها میسر می گردد.

فلزیاب شعاع زن :

فلزیاب های شعاع زن گونه ای از فلزیاب ها هستند که برای کاوش در مناطق وسیع با متراژ های سنگین کاربرد دارند. البته بدین معنی نیست که در مناطق کوچکی همانند 50-40 متر و یا کمتر تاثیری ندارند اما معمولا در این گونه امکان مورد استفاده قرار نمی گیرند. وجود یک دستگاه شعاع زن در کاوش هایی با مناطق وسیع باعث می شود تا محدوده کوچکی از آن را برای خود تعیین کرده و به کاوش بپردازید.

تبدیل کردن یک منطقه 500 متری به یک محیط 50 متری همان طور که می توانید تصور کنید باعث خواهد شد تا دز زمان، هزینه  شما صرفه جویی زیادی شود چرا که برای حفاری و کاوش در یک محیط وسیع در یک محیط بسیار کوچک به کاوش خواهید پرداخت.

فلزیاب نقطه زن :

دستگاه های نقطه زن یکی از ضرورت های هر کاوشی می باشد. این سیستم ها قادرند تا محل دقیق اهداف را مشخص کنند و در نهایت زمانی بکار می روند که شما محل هدف را پیدا کرده اید و تنها در مکان دقیق آن برای حفاری نیاز دارید اما برای مناطق بیش از چند متر کاربرد ندارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا