مقالات فلزیاب

اهمیت عمق کاوش فلزیاب

اهمیت عمق کاوش فلزیاب

در این مقاله می خواهیم راجع به اهمیت عمق کاوش فلزیاب با شما صحبت کنیم و بررسی کنیم که قدرت عمق زنی دستگاه های فلزیاب در ایران چرا دارای اهمیت می باشد، با ما همراه باشید.

اهمیت عمق کاوش فلزیاب
اهمیت عمق کاوش فلزیاب

همان طور که می دانید خرید دستگاه های فلزیاب دارای نکات و مواردی می باشد که که باید در رعایت کردن آنها تمام دقت خود را به کار ببندید. پس دقت داشته باشید که برتر بودن دستگاه در یک مورد خاص چندان دارای اهمیت نمی باشد. به طور مثال تصور کنید شما دارای یک فلزیاب نقطه زن دقیق هستید که در سایر موارد دارای ضعف می باشد. قطعا کاوش با این دستگاه وقت بسیار زیادی را از شما خواهد گرفت و چه بسا که اصلا به هدف خود نرسید. در این مورد قدرت شعاع زنی دستگاه نیز باید عملکرد مناسبی داشته باشد تا نقطه زنی دستگاه نیز اهمیت پیدا کند.

اهمیت عمق کاوش فلزیاب در دفینه یابی در ایران

همان طور که در مثال بالا متوجه شدید دستگاه باید در تمامی موارد و ویژگی ها دارای عملکرد مناسب و درستی داشته باشد. در صورت استفاده از دستگاهی با قدرت بالای دستگاه در یک قابلیت خاص و ضعف دیگر موارد دریافت نویز و درصد بالایی از خطا ها به همراه خواهد بود و خطر و ریسک نرسیدن به اهداف را به دنبال خواهد داشت. کشور ایران همان طور که می دانید و در پست هایی جداگانه به آن پرداخته ایم دارای پیشینه ای چند هزار ساله می باشد. این موضوع باعث می شود تا به دلایلی همانند فرسایش خاک دفینه ها امروزه در اعماق بالایی قرار گیرند.

معمولا هر فرد برای کاوش و دستیابی به اهداف خود به دستگاهی با توانایی نفوذ و عمق کاوش بالای 3 متر نیاز خواهد داشت. از طرفی خاک های کشور ایران بسیار معدنی بوده و دارای املاح زیادی می باشد که این موضوع باعث می شود تا نیاز به دستگاهی باشد که دارای کمترین میزان دریافت خطا و نویز باشد. به همین علت باید به تمامی قابلیت های دستگاه مورد نظر خود اهمیت بدهید.

برخی از عوامل تاثیر گذار در عمق نفوذ مفید

 

یکی از مواردی که تاثیر مستقیمی بر توانایی نفوذ دستگاه دارد ویژگی بالانس دستگاه می باشد. باید دقت داشته باشید که حتما دستگاه مورد نظر دارای ویژگی بالانس دستی و اتومات باشد. بسیاری از فروشندگان ادعا می کنند که تنها بالانس اتومات کافی می باشد. اما این طور نیست و در برخی موارد برای تنظیم دقیق تر نیاز به تنظیم به صورت دستی می باشد. یکی دیگر از مواردی که تاثیر زیادی در عمق نفوذ دستگاه ها دارد کویل می باشد. شما می توانید با کلیک بر روی کویل فلزیاب مقالاتی که قبلا نشر داده ایم را مطالعه کنید. حتما دقت داشته باشید که از کویل های اصل و اورجینال استفاده کنید و دستگاه قادر باشد تا به کویل های مختلف متصل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا