مقالات فلزیاب

انواع کویل فلزیاب

انواع کویل فلزیاب

بسیاری از کاوشگران و اپراتوران این سوال را از ما دارند که کویل چیست؟ انواع کویل فلزیاب کدامند و دارای چه ویژگی هایی می باشند؟ با ما همراه باشید تا با یکدیگر این سوالات را بررسی کرده و به شما بگوییم که کویل های خوب دارای چه ویژگی هایی می باشد و چگونه می توان یک دیسک فلزیاب خوب خرید.

انواع کویل فلزیاب
انواع کویل فلزیاب

در سطر بالا همان طور که مشاهده کردیم نام دیسک را در کنار کویل بکار بردیم. در واقع این قطعه با نام های مختلفی معرفی می شوند که دیسک، لوپ نیز بخشی از آنها می باشد. لوپ ها قطعاتی هستند که معمولا و معروف ترین آنها به شکل های دایره ای و بیضی می باشند. درون آنها از سیم پیچ هایی حرفه ای تشکیل شده است که میدان های مغناطیسی را به وجود می آورند. اهدافی که کاوشگر به دنبال آن هستند و یا اهدافی که ناخواسته توسط دستگاه سنس می شود توسط این قطعه مهم و حساس شناسایی می شود. در واقع اهدافی که در زمین می باشند و دستگاه فلزیاب وجود آنها را اطلاع می دهد، در قدم اول توسط این قطعه شناسایی می شود.

انواع کویل فلزیاب

در دستگاه های فلزیاب دو سیم پیچ وجود دارد. برای سنس اهداف به صورت لحظه ای سیم پیچ فرستنده فرکانس هایی را به طور مداوم به زمین ارسال می کنند. سیم پیچ گیرنده وظیفه دریافت فرکانس های بازگشتی هستند. در نهایت این فرکانس ها به برد اصلی برای پردازش و خواندن اطلاعات فرستاده می شوند. معمولا سیم پیچ فرستنده درون برد اصلی می باشد اما در برخی از دستگاه های فلزیاب نیز هر دو سیم پیچ درون دیسک فلزیاب می باشد.

دیسک ها و لوپ ها از نظر سایز و شکل دسته بندی های مختلفی می شوند. اما پر کاربرد ترین دیسک هها از نظر شکل، دیسک های دایره ای هستند که در کشور ما نیز از همان لوپ ها استفاده می شود. از نظر اندازه و سایز می توان لوپ ها و کویل های  25، 55 و در نهایت یک در یک که به کابل 1*1 نیز معروف می باشند اشاره کرد.

کویل ها هرچه کوچکتر شوند دقت آنها بیشتر و عمق کاوش آنها کمتر می شوند و هر چه بزرگتر دقت کمتر و عمق کاوش بیشتر پس بدیهی می باشد که برای کاوش های درون اعماق 10 متر به بالا بهتر است از کابل های یک در کر استفاده گردد.

<<شما عزیزان می توانید برای خرید انواع فلزیاب اورجینال و دیسک های اصل با شماره 09917579030 در نمایندگی فلزیاب شیراز و فلزیاب تهران تماس بگیرید>>

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا