مقالات فلزیاب

انواع فلزیاب کاربردی

انواع فلزیاب کاربردی

با سلام به شما کاوشگران عزیز، امروز قصد داریم تا 3 مورد از انواع فلزیاب کاربردی را که دارای بیشترین استفاده در کاوش های سخت هستند را برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید تا با آشنایی با این دستگاه ها شما هم بتوانید همانند دیگر کاوشگران موفق، به اهداف خود دست یابید و موفق باشید. پیشرفت تکنولوژی باعث تغییرات زیادی در روند کاوش ها شد و با ظهور انواع سیستم های کاوش حتی مبتدی ترین افراد نیز قادر بودند تا به اهداف خود دست یابند. امروز در ابن مقاله به شما خواهیم گفت که کاوشگران مختلف چگونه با استفاده از دستگاه هایی ویژه به راحتی به اهداف خود می رسند.

انواع فلزیاب کاربردی
انواع فلزیاب کاربردی

معرفی انواع فلزیاب کاربردی

فلزیاب تصویری :

فلزیاب های تصویری گونه ای از دستگاه های کاوش و ردیاب دفینه می باشند که قابلیت ارائه تصاویر و ویدئو از محیط کاوش، لایه های خاک، شکل و اندازه هدف، موقعیت مکانی هدف و مواردی دیگر می باشد که کاوشگر با استفاده از این اطلاعات و پردازش آنها با استفاده می توانند به راحتی به اهداف خود دست یابند و بدانند که به چه مقدار حفاری نیاز خواهند داشت. دستگاه های پیشرفته تصویری همانند فلزیاب AUR 370 حتی می توانند حفره، مقبره، اتاقک، قبر و موانع موجود را تشخیص دهند.

فلزیاب نقطه زن :

تصور کنید که در یک محیط وسیع به کاوش پرداخته اید و با دستگاه های فلزیاب شعاع زن مکان تقریبی هدف خود را یافته اید و یا در یک مکان کوچک و مشخص کاوش می کنید اما مکان دقیق هدف خود را نمی دانید، در این صورت وادار خواهید شد تا تمام آن مکان را حفاری و خاک برداری کنید که طبیعتا وقت و هزینه زیادی را می طلبد. در این گونه مواقع فلزیاب های نقطه زن به کمک شما آمده و می توانند در کسری از ثانیه شما را به هدف خود برسانند و محل دقیق هدف را مشخص کنند. این فلزیاب و گنج یاب ها همان طور که از اسم آنها پیداست، مکان دقیق هدف را نقطه زنی می کنند.

فلزیاب های بوقی :

این دستگاه ها همانطور که از اسم آنها پیداست به وسیله بوق زدن به کاوشگر از وجود هدف خبر می  دهند. این دستگاه ها در درون ایران به دلیل عمق بالای دفینه های آن از سیستم های پالسی استفاده می کنند، چرا که قدرت نفوذ آنها به اعماق زمین بسیار بالاتر از دیگر سیستم ها می باشد. این سیستم ها بسته به نوع و کیفیت لوپ بکار رفته در آنها قادرند تا عمق 10 متری زمین نفوذ کنند که در نوع خود بسیار بی نظیر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا