مقالات فلزیاب

انواع دستگاه طلایاب

انواع دستگاه طلایاب

دستگاه های مختلفی برای ردیابی اهداف ارزشمندی همچون طلا ساخته و طراحی شده اند. برخی از دستگاه ها برای کاوش هر نوع هدفی بهینه می باشند اما برخی دیگر تنها به صورت اختصاصی برای ردیابی یک نوع هدف ساخته می شوند. انواع دستگاه های طلایاب نیز به همین صورت می باشند. آنها تنها برای ردیابی طلا بهینه سازی می شوند. برخی از افراد تصور می کنند که این نوع طراحی ها یک نوع ضعف محسوب می شود اما به هیچ عنوان این طور نیست. دستگاه هایی که به یک منظور ساخته و طراحی می شوند با تمرکز بیشتری به روی یک هدف ساخته می شوند که این تمرکز باعث می شود تا دستگاه در آن نقطه بسیار پر قدرت و قوی ظاهر گردد.

انواع دستگاه طلایاب
انواع دستگاه طلایاب

به صورت کلی دستگاه های طلایاب دارای دو نوع سیستم کاوش حرفه ای می باشند. سیستم کاوش وی ال اف و سیستم کاوش پالسی. این دو سیستم دارای دو قابلیت مهم و اساسی می باشند که در مورد سیستم های کاوش وی ال اف، دقت بالا و در مورد سیستم های کاوش پالسی توانایی نفوذ به اعماق بالا می باشد. البته تصور نکنید که دقت بالاتر سیستم های وی ال اف به منظور ضعف و کم قدرتی سیستم های پالسی می باشد. خیر سیستم های پالسی نیز یکی از قوی ترین سیستم های کاوش می باشد اما در زمینه دقت، سیستم های وی ال اف حرف اول را می زنند.

انواع قابلیت های مختلف  دستگاه طلایاب

در کشور ما دفینه ها دارای عمق بسیار بالاتری نسبت به کشور های نو ظهور خارجی دارد. به همین دلیل سیستم رایج در کشور ما پالسی و در کشور های خارجی وی ال اف می باشد. استفاده از این سیستم در کشور ما به کاوشگران اجازه نفوذ به اعماق بالا و ردیابی اهداف کهن و ارزشمند ایرانی را می دهد که سیستم های وی ال اف از آن عاجز هستند.

سیستم های پالسی این روز ها در کشور ما به دلیل این که تنها سیستمی می باشد که کاوش با آن منجر به نتیجه خواهد بود، بسیار استفاده شده و به همین دلیل کارشناسان و متخصصین زیادی در صدد رفع مشکلات و ارتقای آن بوده اند و در این راه بسیار موفق نیز عملکرد کرده اند. این سیستم این روز ها با پیشرفت های زیادی که داشته اند به راحتی می توانند در انواع خاک های آلوده و معدنی با دریافت کمترین خطا و نویز به کاوش بپردازند.

در نمونه های پیشرفته این سیستم قابلیت هایی همانند خوراک دهی و خوراک خوری نیز دارند که به کاوشگر اجازه میدهد با خوراک دادن نوع دقیق هدف مورد نظر را تعیین و مشخص کنند. قابلیت های تفکیک در این سیستم ها این روز ها به قدری تقویت شده اند که به راحتی می توانند هر نوع فلزی را تفکیک و تشخیص دهند. قابلیت هایی نظیر بالانس دستی و اتوماتیک، تشخیص حفره، معدن یابی های حرفه ای، توانایی کاوش در هر شرایط آب و هوایی، توانایی اتصال به کویل های مختلف و … تنها بخشی از توانایی هایی می باشد که این سیستم در طی چند سال اخیر کسب کرده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 09917579030 در تماس بارشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا