آثار و نشانه ها

آثار و نشانه های دفینه در چاه

آثار و نشانه های دفینه در چاه

تصویر زیر جایگاهی برای پنهان ساختن اشیاء و دفینه درون چاه بوده که برای نمونه از سایتی خارجی گذاشته شده است. به یاد داشته باشید مهم ترین نکته برای پیدا کردن آثار و نشانه های دفینه در چاه توجه به شکل و ساختار چاه و جنس بدنه چاه و نیز توجه به نوع قرارگیری سنگ ها و علائم است…

آثار و نشانه های دفینه در چاه
آثار و نشانه های دفینه در چاه

کاربرد استفاده از چاه ها در زمان قدیم

در قدیم از چاه ها هم به عنوان ذخایر آب زیر زمینی استفاده میشد هم به عنوان مخفیگاه که معمولا از زیر چاه راهی را باز میکردند به سمت شمال و این راه را تا فاصله ۵۰ متر ادامه میدادند و بعد دالانی بزرگ را احداث میکردند که همونجا هم به عنوان مخفیگاه به شمار میامد هم به عنوان محل مدفون کردن دفینه که بعد از این کار راه را پلمپ میکردند در تمدن های گذشته، در دیواره های دفینه در چاه یک ورودی ساخته شده و دفینه با عجله پنهان می شده است. به همین دلیل کنترل دیواره چاه هایی که به آنها بر میخوریم، مفید است.

توضیح: قطعا چاله ای شبیه به دفینه در چاه می باشد. دهانه اش تنگ بوده و به طرف داخل گشاد تر می شود. عمق تخمینی ۳الی ۴ متر می باشد. گاها نیز ۵متر بودنش هم مشاهده شده است. در نیمه غربی ایران به وفور قابل مشاهده می باشد. به هدف آب از آن استفاده می شده است.

معرفی نظریه های آثار و نشانه های دفینه در چاه

نظر اول : در طول تاریخ، در دیواره های چاه ها، با عجله یک ورودی می ساختند و دفینه را در آن پنهان می کردند. به همین دلیل هست که دیواره های چاه هایی را که به آنها بر می خورید را به خوبی بررسی کنید. به دیواره های چاه به خوبی نگاه کنید. دفینه در دیواره ها با ساختن یک ورودی پنهان شده است. این ورودی می تواند به مزار نیز برسد. نظر دوم : یکی از نشانه های مهم دفینه می باشد. هیچکس در نقاط انتهایی چاه دفینه را پنهان نمی کند. اما باز هم ممکن است داخل مکانی که همیشه در آب بوده و دیوارش سنگی است، دفینه پنهان شده باشد.

ممکن است دیوار داخل چاه به شکل های مختلفی ساخته شده باشد. اگر چاه با ساروج ساخته شده باشد، باید از ابزار الکترونیکی استفاده کرد.در این صورت، در عمقی به اندازه ۱٫۵ متر تا ۵ متری باید در دیوارها به دنبال یک نشانه بود.ولی اگر دیواره چاه بافت سنگی داشته باشد، باید در همان عمق جستجو کرد.به دنبال سنگی متفاوت از سنگ های دیگر، سنگ و پوششی که جلب توجه می کند و یا درپوشی باشیم.هنگامی که نقطه متفاوت را کندیم ممکن است در جای دفینه، خاک خام، استخوان، و یا آجر شکسته یافت شود.به جستجو باید ادامه داد، در همان جهت، در مسافتی به اندازه ۳ الی ۷ قدم، دفینه از بیرون دفن شده است.

دفینه در چاه

سنگ متفاوت روی دیواره به ما جهت دفینه را داده است. درب نمی باشد.چاه ها گاها با نماد پارچ نیز ممکن است نشان داده شوند.از طرفی اگر سه عدد چاه تثبیت شود، باید روی کوچکترین آنها کار کنیم.همانطور که در مزارها، کوچکترین مزار، «مزار بچه » مهمتر می باشد.و در آخر، بهتر است که مکانیزم کشیدن آب از چاه نقطه ایی که با خاک تماس پیدا می کند را بررسی کنید.

تلفن تماس : 09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا